Reference

Zážitkový zájezd Grand New Zealand

Všem, kteří se rozhodují kam za dobrodružstvím a poznáním

V únoru 2012 jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu s cestovní kanceláří True Travel na Nový Zéland. Ačkoliv už jsem toho procestovala opravdu hodně (cestování je jedna z mých největších zálib, navíc de facto soukromě) – kromě celé Evropy i několik zemí v Asii a USA, pořádně jsem nevěděla, co mě na těchto vzdálených ostrovech čeká. Ano, opravdu vzdálených. Cesta byla dlouhá a celkem úmorná, což je jediná a maličká piha na kráse celého zájezdu. Potom už přišly jen samé radosti. Na vlastní oči jsem viděla nepopsatelné krajinné scenérie (do té doby viděné maximálně ve filmu), pralesy a divoké řeky, gejzíry a vodopády, jezera a vysoké hory. To přímo vybízí k různým outdoorovým aktivitám, jako trekking, sjíždění divoké řeky na jet-boatu, projížďky na koni i po zálivech na člunech i na větší lodi s přespáním v zátoce pod nádhernou noční jižní oblohou nebo paragliding. K tomu ještě nás helikoptéra vynesla na ledovec nebo jsme se vznášeli v historickém letadle nad Severním ostrovem. Nový Zéland je nejenom o překrásné přírodě, navštívili jsme také několik starobylých koloniálních měst, viděli vystoupení Maorů a zúčastnili se festivalu Art Deco se stovkami automobilových veteránů, kdy celé město bylo vyzdobeno a i lidé byli oblečeni v tomto stylu. To všechno se ale musí vidět a prožít, slova to těžko vyjádří.

Jak byste si to ale všechno mohli užít, kdyby nebyli okolo vás skvělí lidé? Ačkoli každý byl z jiného koutu Česka, okamžitě se z cizích lidí, kteří přijeli na zájezd, vytvořila parta kamarádů, s kterými jsem v kontaktu dodnes.

A nakonec je potřeba vyzdvihnout skvělou organizaci celého zájezdu. Po celou dobu je o vás perfektně postaráno, všechno je připraveno pro váš pobyt a vy si jen užíváte všechno to, co jsem zmínila výše. Náš průvodce Martin měl na každý den připravený program. A jaký – každý den jsme viděli nové a nové věci a i když my jsme už nemohli únavou, on byl k neutahání. Bylo vidět, jaké má výborné zkušenosti a znalosti o Zélandu. O všem, co jsme viděli, dokázal zajímavě vyprávět a zavedl nás i na místa, která běžný turista objede bez zastavení, protože o nich ani neví.

Návrat do české reality jsem musela ještě hodně dlouho rozdýchávat a urovnávat zážitky z pobytu na Novém Zélandu.

Ještě jednou bych chtěla vyjádřit díky kanceláři True Travel a jejímu průvodci Martinovi, kteří mi připravili nezapomenutelné zážitky a vy ostatní, kteří byste rádi poznali Nový Zéland a nevíte, komu se svěřit – neváhejte ani vteřinu, tady jste skutečně na správné adrese.

Margita Bučková

Co o nás říkáte vy...

Top