Reference

Cestování po Novém Zélandu v zimě? Ano!

Nový Zéland – pohádková země na konci světa

Je spousta lidí, kteří o návštěvě této země sní a to nejen po shlédnutí trilogie Pán prstenů, která poskytuje záběry na neskutečně krásné přírodní scenérie, že by člověk snad ani nevěřil, že tato místa na zemi ještě existují! Asi jen malé skupině z těchto snících se podaří porovnat obraz skutečnosti s filmovými záběry, přestože možnosti jsou příznivější než byly a stále se zlepšují. I my patříme k těm šťastným, kteří měli možnost tuto nádhernou zemi navštívit. V rámci konference pořádané na Novém Zélandu jsme se rozhodli si pobyt prodloužit a poznat něco z těch známých krás, které jsme viděli pouze na fotkách. Protože již poměrně bohaté zkušenosti s cestováním máme, rozhodli jsme naplánovat si cestu sami s knižním průvodcem a internetem a zkusit to od nejsevernějšího výběžku severního ostrova až po jižní část jižního ostrova. Období jsme si bohužel nemohli vybrat (konference se konala na začátku srpna), takže jsme se vypravili v podstatě z léta v Čechách do zimy na Novém Zélandu, což není zrovna nejpříznivější období. Měli jsme rozvržené téměř vše…až na vypůjčení auta. 3 dny před odletem jsme zjistili informaci, kterou knižní průvodce neuvádí…..ne všechny autopůjčovny umožňují převoz vypůjčeného automobilu trajektem a naše společnost patřila mezi ně. Náš přesun na jižní ostrov byl ohrožen a vzhledem k tomu, že jsme měli pouze 18 pobytových dní, nemohli jsme ztrácet čas vymýšlením jiných variant. Na internetu jsme objevili záchranu…to jsme ještě nevěděli, že je to tak milá a zkušená znalkyně Nového Zélandu Vlaďka Kennett, která nám pak byla po celou dobu našeho pobytu perfektní a pohotovou poradkyní na telefonu a i osobní setkání s ní bylo velmi příjemné. Vlaďka nám pomohla upravit plán naší cesty a vychytat drobnosti, které člověk neznalý prostředí a podmínek nemůže ani tušit. Doporučila nám místa, která bychom určitě neměli minout a zařídila asi největší zážitek našeho pobytu - let vrtulníkem z Qeenstown do Milford Sound přes ledovec, pobreží Tasmanova moře,  vrcholky jižních Alp, jezero Wakatipu….nádhera!!! Musím říci, že asi každý člověk dokáže vyřešit vzniklé situace nějakým způsobem po svém…ale pokud je možnost, určitě je velmi přínosné nechat si při nejmenším poradit od odborníků, aby čas strávený v neznámých situacích a krajích, byl co nejlépe využit a přinesl jen ty nejlepší a nejkrásnější zážitky! Usnadní se tím vše a mnohdy ušetří i spousta peněz a času. Naše cesta vyšla naprosto báječně! Počasí nám neskutečně přálo a obavy ze zimy byly zbytečné. Kdyby v Čechách bylo v zimě tolik zeleně, pomerančů na stromech, rozkvetlých kamelií a magnolií…jen těžko si představit jaro na Novém Zélandu.  Stihli jsme vše, co jsme si naplánovali a díky Vlaďce ještě mnohem více.

Touto cestou bychom chtěli velmi poděkovat Vlaďce Kennett a cestovní kanceláři True Travel, která nám byla opravdu profesionální, profesní i lidskou oporou a to i přesto, že jsme komunikovali na vzdálenost v podstatě přes celý svět, s časovým posunem 10 hodin a řešili věcí z naší strany na poslední chvíli. Moc děkujeme za cenné rady, informace o Novém Zélandu, upravení itineráře, vyřízení přeletu letadlem – ušetřili jsme 2 další dny, které bychom jinak strávili v autě přejezdem zpět na severní ostrov, poskytnutí vlastních financí při vyřizování našich objednávek…kdyby takhle fungovaly všechny společnosti…

Závěrem můžeme říci, že přestože jsme projeli už hodně zemí, Nový Zéland je nejúchvatnější místo, kterému se dá vytknout pouze to, že je cenově dražší a po odvysílaní trilogie, už není tou zapomenutou zemí na konci světa. Určitě je to země, kam by se každý z nás ještě jednou rád podíval a naplánoval si na pobyt více času. Opravdu to stojí za to!!! A můžeme si jen přát, aby to tak ještě dlouhou dobu zůstalo!!!

Ing. Eva Vejmělková, Ph.D.
Fakulta stavební ČVUT v Praze
Katedra materiálového inženýrství

Thákurova 7, 166 29 Praha 6
eva.vejmelkova@fsv.cvut.cz
+420 603 736 742

Co o nás říkáte vy...

Top