Reference

Poznávací zájezd Grand Nový Zéland

Dvě milé reference na náš poznávací zájezd Grand Nový Zéland, tentokrát z února:

Reference od Pavla K.

V únoru jsme se zúčastnili zájezdu Grand Nový Zéland. Cestujeme po světě poměrně dost a v posledních letech jsme si naše cesty organizovali a zařizovali sami. Jednak proto, že služby masových cestovních kanceláří nám moc nevyhovují, jednak proto, že jsme si chtěli program sestavit sami podle našich zájmů. V tomto případě jsme z různých důvodů použili služeb cestovní kanceláře True Travel a nejenže jsme nelitovali, naopak výsledek ve všech směrech předčil naše očekávání.
V prvé řadě bych vyzdvihnul znalosti reálií, organizační pečlivost a přátelský přístup našeho průvodce Martina Slívy. Bylo poznat, že Nový Zéland má nastudovaný, proježděný a prochozený a že se chce o to vše se svými klienty podělit. Díky němu jsme se dostali na místa a akce, která běžným cestovkám a průvodcům mnohdy uniknou, ale která určitě stojí za to. Skoro každý večer jsem si říkal, že uplynulý den už nic nemůže překonat, ale skoro vždy byl ten další den ještě lepší.
Dalším velkým plus bylo cestování v malé skupině osmi lidí. Mezi námi a Martinem vznikl během cesty skutečně přátelský vztah. Po večerech jsme grilovali, konzumovali čerstvé lososy a vynikající jehněčí a do noci rušili okolí naším hurónským smíchem. Některé historky z cesty budu za dlouhých zimních večerů vykládat svým vnukům (až za 15 let nějaké budu mít).
Abych pravdu řekl, když jsme si zájezd vybírali, ze začátku jsme váhali kvůli jeho poměrně vysoké katalogové ceně. Nakonec mohu říct, že cena odpovídala kvalitě a náplni služeb. Znám cestovky, které nalákají klienty až podezřele nízkou cenou. Mnozí potom zjistí, že se sice poměrně levně dostali na druhý konec světa, ale aby nakonec viděli to, kvůli čemu tam přijeli, musí ještě několikrát sáhnout hluboko do kapsy. V tomto případě tak tomu nebylo a vše bylo v ceně, tedy nejenom ubytování, doprava a průvodce, ale také vstupenky, jízdenky, loděnky a další aktivity. Na výběr bylo samozřejmě i z řady fakultativních akcí, ale toho jsme využili minimálně. Zájezd byl vrchovatě naplněn i bez nich.
Nakonec chci zmínit ještě jednu věc, kterou jsme během zájezdu brali už jako samozřejmost. Totiž že všechno klape. Od ubytování v příjemných motelech přes pohodlnou dopravu až po rezervaci míst na lodi nebo na maorském vystoupení.
Cestovní kancelář True Travel bych určitě doporučil a také jsem už o ni pozitivně referoval svému bráchovi, který je vinař a uvítal by, kdyby mu cestu zaměřenou na poznání novozelandského vinařství někdo připravil a zajistil na klíč. Ale Nový Zéland nabízí i příležitosti pro trekaře, rybáře, pozorovatele ptáků, geology a já nevím koho ještě. Jenom je nutné projevit zájem s velkým předstihem, na poslední chvíli může být nabito.

Reference od Jožky a Stana B., kteří po skončení zájezdu pokračovali na Fidži.

Ahoj Martine a Vlaďko,

Vidite, prileteli sme do ČR, zaradili sa do výrobného procesu a všetky predsavzatia, že čo najskor napíšeme a tom, čo úžasného sme zažili vďaka Vám obom sú tatam. Každy večer pred usnutím( mimochodom prvý krát som spala celú noc až po 15dňoch, ale v práci okolo 13.00 hod. nášho času som usínala na stole).
Takže  dúfam, že v priebehu budúceho týždňa sa mi to podarí.
Ešte mi dovolte, Martinovi opakovne a Vlaďke až teraz ,ozaj bez fráz a veľmi úprimne poďakovať za  preciznú prípravu (v prípadě Vlaďky) a za úžasnú realizáciu  našej fantastickej dovolenky,v prípadě tvojom Martine.

Absolútne na nič ste nezabudli, ešte aj po odlete naších členov skupiny z Aucklendu, všetky kroky smerujúce k našemu odletu  a samotný pobyt na Fidži i návrat do ČR bol naozaj precízně zorganizovaný. ( Taxík na letisko v Aucklendu, taxík v Nadi do hotela vzdialeného pár metrov od letiska, taxik do prístavu, plavba katamaránom do našej destinácie, ubytovanie a návrat na letisko k odletu v Nadi i posledná noc v Nadi vo velmi peknom hoteli)

Vlaďko, ako si sľubovala, že budeme mať kľudnú destináciu pre odpočínok po NZ, tak si to do bodky splnila. Na pláži a v oceáne sme boli skutočne sami dvaja so Stankom. Vždy na raňajkách a pri večery sme sa divili, kde bolo tých ostatných asi 100 ubytovaných celý deň. Nám to náramne vyhovovalo - a Stanko si lebedil aj kvoli tomu, že 300 m od pobrežia bola hlbka vody stále po krk. On totiž, keď nemá pevnú podu pod nohami, tak spanikarči. No ale už druhý deň, keď bol odliv,( od 13.00 do 19.00 bol oceán vzdialený asi 300 -400 metrov od pobrežia a nedalo sa kúpať) sme lozili po kopčekoch, lebo nás ležanie naozaj nebaví.
Tisicere díky a ešte raz VEĽKA VĎAKA  za to, že vy dvaja dávate do svojej " PRÁCE" celé srdiečko a v prípade Martina sme ho mali možnosť vnímať po celú dobu pobytu na NZ a v našom prípade so Stankom ho vnímame dodnes.

Co o nás říkáte vy...

Top