Reference

Trekování po Novém Zélandu a nejen to

Nový Zéland od severu k jihu

Všechny okolnosti se na nás usmály (čas, finance, je s kým jet...) a nejdelší dovolená v dosavadní  historii nás obou nabrala reálné rozměry. Při plánování cesty jsme na internetu objevili kontakt na Vlaďku Kennett a True Travel. Vlaďka nám pomohla najít optimální letenky za výhodnou cenu a hlavně nám pomohla s itinerářem a klíčovými službami, abychom za 6 týdnů zvládli to nejlepší z Nového Zélandu od severu k jihu.

Díky jejímu servisu na nás v Aucklandu a postupně také v Picton a v Queenstown čekala kvalitní a téměř nová auta z půjčovny, veškerá ubytování  měla velmi dobrou úroveň. Nejlepší ubytování bylo právě u Vlaďky v Glenorchy - www.precipicecreek.co.nz - kde jsme si mohli v krásném apartmánu s výhledem na západ slunce nad horami a jezerem Wakatipu popovídat s Vlaďkou o životě na Novém Zélandu.

Největší dík ale patří Vlaďce za to, že nás přesvědčila využít „zážitkové aktivity". Vlaďka pro nás zajistila představení tradiční maorské kultury, jízdu tryskovým člunem po řece Dart, jízdu na koních v Glenorchy, přelet vrtulníkem z Queenstown na Milford Sound a noc na lodi v Milford Sound. Kde jinde než na Novém Zélandu lze během jednoho vyhlídkového letu za dostupnou cenu přeletět ledovce, deštné lesy, dramatické mořské pobřeží a fjordy? Pozdní odpoledne a noc v Milford sound na lodi, kdy stovky turistů opustí toto překrásné místo, byly perlou našeho pobytu a skvělým zakončením několikadenního chození v horách. Bez toho by byl Milford Trek polovičním zážitkem.

Při cestě zpět jsme využili možnost tzv. stop-over a strávili téměř dva celé dny v Hong-Kongu. Všem cestovatelům tuto variantu vřele doporučujeme, nejen že bez výrazných nákladů poznáte jinou kulturu a vibrující metropoli, ale dlouhá cesta se rozdělí na dvě poloviny a tělo se lépe adaptuje na časovou změnu.

Vlaďko, děkujeme a těšíme se na návštěvu Tebe a Richarda v Česku. Pro návštěvníky stránek True Travel připojujeme pár fotek.

Pavel a Václav

(osobní reference rádi poskytneme na čísle 739063454)

Co o nás říkáte vy...

Top