Reference

Vánoční zájezd, léto pod Jižním křížem

Dovolená na Novém Zélandu!!! To bylo naším mnohaletým snem. Vloni jsme se dohodli, že uzpůsobíme náš pracovní program a určitě pojedeme. Zvažovali jsme na jak dlouho a s ohledem na velkou vzdálenost a mnohá doporučení došli k závěru, že optimální jsou čtyři týdny a že nejlepší období bude kolem Vánoc.

Krom knižního průvodce, mapy a různých publikací se nám na internetu podařilo najít odkaz na cestovní kancelář True Travel, jejíž nabídka nás pozitivně oslovila. Spojili jsme se tedy mailem se zástupkyní a managerkou CK - Vlaďkou Kennett, původem z Čech, a začali se plně věnovat společnému plánování programu. Zvolili jsme kombinaci individuálního programu s navázáním na zájezd „Léto pod Jižním Křížem".

Vlaďka na základě našich reakcí na její návrhy sestavila itinerář individuální části našeho programu. Výsledkem byl itinerář šitý na míru včetně různých lákavých aktivit.

Plni očekávání jsme 12. 12. 2009 nastupovali na letišti v Praze Ruzyni do letadla. Po dlouhých skoro 35 hodinách cestování jsme přistáli na Jižním ostrově ve Queenstown. Zde na letišti jsme již měli připraveno vozidlo - Toyota RAV4. Sami jsme procestovali Centrální Otago, oblast Catlins a východní pobřeží Canterbury. Byli jsme nadšeni fantastickou, nádhernou přírodou, příjemnými lidmi a neskutečnou přemírou zážitků, které následovaly jeden po druhém a každý překonával ten předchozí. Za dva týdny jsme najezdili skoro 2.000 km a plni nadšení dorazili do Christchurch.
Zde jsme se sešli s Vlaďkou - nyní naším průvodcem a „řidičem" druhé části cestování, příjemnou společnicí a brzy i kamarádkou. S ní jsme prožili přímo smršť zážitků. Procestovali jsme další část Canterbury, West Coast, NP Westland, další část Otaga a NP Fiordland. Celou cestu jsme obdivovali řidičské umění Vlaďky - za 8 dní jsme urazili přes 2.000 km, převážně v horském terénu. Následoval přelet na Severní ostrov, kde jsme procestovali střed ostrova, NP Tongariro, Coromandel Peninsula a konec putování byl v nejlidnatějším městě Nového Zélandu v Aucklandu.
Poslední večer na NZ byl i poslední „mejdan na čtyřce" - krátké, ale srdečné rozloučení s Vlaďkou u lahvinky vína, obdivná rekapitulace celého našeho pobytu a hlavně velké díky naší "Mrs Boss" - organizátorce a společnici toho všeho. Závěrečné „big hug" a pak už jen balení kufrů a následující ráno na letiště a pak zas dlouhá cesta přes Seoul do Prahy, kde nás uvítaly záplavy sněhu, zataženo a 12 hodinový časový posun.

Celou dobu společně strávenou nám Vlaďka stále vyprávěla, vysvětlovala, popisovala a my se jí stále na něco ptali. Velice neformální cestou (občas jsme se i pěkně špičkovali) jsme tak do sebe dostávali poznatky a cenné informace o NZ. Ty bychom jinak museli z mnoha knih určitě velice dlouhou dobu nastudovávat a stejně by asi byly velice složitě tříditelné. Takto jsme nad jakákoliv očekávání měli absolutně nadstandardní servis, který nás silně rozmazlil. Cítili jsme se bezpečně, bezprostředně a v naprosté pohodě = Jambalaya (pojem který se během cesty ustálil coby vyjádření všeobecné pohody - pozn. red.)

Při večeři na lodi v Milford Sound se náš soused u stolu, který pocházel z Anglie, velice podivoval, že Vlaďka je náš průvodce. Myslel si, že si dobří přátelé vyjeli na výlet... Na závěr našeho putování jsme mu dali za pravdu. Vznikl zde velice příjemný vztah, takže se opravdu jednalo o trip přátel, který si všichni užívali. My jsme z toho navíc vytěžili mnoho krásných zážitků a poznatků. Hlavní zásluhu na tom měla Vlaďka a její schopnost příjemné komunikace a porozumění. Díky ní a její bezchybné režii jsme na Novém Zélandu strávili naši nejhezčí dovolenou.

Naše spokojenost jistě byla ovlivněna i skutečností, že počasí nám velice přálo. Ač jsme zažili veškeré možné jeho podoby, přes převládající sluníčko, někdy i mlhy, déšť, vítr a až po bouři, tak nikdy nám případná krátká nepřízeň počasí ani v nejmenším nenarušila náš nabitý program. To také byla naše jediná otázka, která dosud zůstala nezodpovězena - jak se jí to podařilo zajistit. Vlaďka se vždy jen potutelně usmála a řekla: "To víš - True Travel".
Víc jsme z ní nedostali a tak dodnes nevíme s kým vlastně to měla smlouvu. Pro nás ale bylo zásadní, že my jsme smlouvu měli právě s Vlaďkou.

Spokojení klienti
Jiřina a Míla Rovný

miloslav.rovny@centrum.cz

Co o nás říkáte vy...

Top