Reference

Zájezd na klíč The Best of South Island

V únoru se jel velmi příjemný "průřez" Jižním ostrovem na zakázku, dle požadavků níže uvedeného ostravského týmu. Průvodcovala Vlaďka a zde je malé ohlédnutí...

Letos v únoru jsme navštívili Nový Zéland. Tato naše návštěva byla velice krátká - trvala pouhý jeden týden a byla součástí naší delší cesty po opačné straně zeměkoule. Dalších 18 dnů jsme strávili v Austrálii, kam nás pozvali naši přátelé, kteří tam žijí již více než 30 let.

K zajištění naší návštěvy Nového Zélandu jsme zvolili True Travel Ltd., která nám byla doporučena našimi známými z Česka, kteří před několika lety Nový Zéland navštívili a služeb True Travel Ltd. rovněž využili.
Po několika e-mailech jsme si s paní Vlaďkou Kennett dohodli i osobní setkání, které se uskutečnilo v rámci jejího pobytu v ČR v Karlových Varech, a kde jsme si osobně dohodli některé podrobnosti našeho pobytu na Novém Zélandu. Vlaďka nám vypracovala několik variant, ze kterých jsme si vybrali tu, která nejlépe vyhovovala našim požadavkům.

Takže koncem ledna jsme vyrazili na cestu k protinožcům. Po týdenním pobytu u přátel Sydney jsme přiletěli do Christchurch, kde nás již čekala naše průvodkyně, společnice i řidička v jedné osobě paní Vlaďka Kennett.
Po celý týden našeho putování po Jižním ostrově se nám v jejím podání dostávalo spousty informací o místech, kterými jsme projížděli, a to jak zeměpisných, historických, tak i podrobnosti o zdejší fauně a flóře. Ze známých míst jsme mimo jiné navštívili i nádherné jezero Tekapo, známou observatoř, zastavili jsme se na lososí farmě, kde jsme zjistili, jak chutná čerstvě ulovený, syrový losos (je vynikající), okouzlující město Queenstown, absolvovali jsme krátký trek k úpatí ledovce Mount Cook, pobyli v Te Anau, zastavili jsme se na ochutnávku výborných NZ vín, zažili jsme plavbu po známém fjordu Milford Sound. Na závěr našeho putování po Novém Zélandu jsme navštívili i domov naší průvodkyně v Glenorchy.
Celý náš pobyt byl výborně naplánován a zorganizován. Každou noc jsme spali v jiném místě - po trase našeho putování. Někde jsme měli samostatné pokoje s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, jinde jsme měli k dispozici „rodinný dům", kde jsme měli každý svůj pokoj a příslušenství a kuchyň bylo společné. Vše bylo vždy na výborné úrovni. Také stravování bylo po celou dobu cesty bez nejmenších problémů, to bylo rovněž z velké části zásluhou Vlaďky, která nám vždy dala na výběr z několika restaurací a dovedla vždy dobře poradit (pozn. jehněčí maso s bramborovou kaší a zeleninovým salátem je výborné).
Závěrem lze říci, že využití služeb True Travel Ltd. byla pro nás výborná volba. Vlaďka byla, jak už jsem v úvodu napsala, po celý týden výborná společnice, která je kreativní, má profesionální přístup, ale nechybí jí ani vtip a smysl pro humor.

Můžeme jenom litovat, že náš pobyt na Novém Zélandu byl tak krátký. Pokud bychom se na Nový Zéland ještě někdy vypravili - což je našim přáním, bylo by to určitě na delší dobu a určitě bychom neváhali znovu využít služeb True Travel Ltd.
Byli jsme velmi spokojeni, za což Ti Vlaďko všichni velmi děkujeme.

Mirka, Ruda, Anička a Jirka z Ostravy

Co o nás říkáte vy...

Top