COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Rybolov - muškaření, lov přívlačí, lov mořských ryb na Novém Zélandu

Až někde uslyšíte trochu otřepanou větu, že Nový Zéland je rájem rybářů, tak vězte, že to tak bez nadsázky skutečně je. Díky své vlastní izolovanosti, jakožto ostrovní země, se na něm nachází stále ještě nepřeberné množství míst úspěšně se bránících vlivu civilizace ostatního světa. Zejména proto není tlak na místní vody takový, jako v Evropě či Spojených státech. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.
Vyskytuje se zde řada ušlechtilých lososovitých ryb, které zde byly poprvé vysazeny v druhé polovině 19. nebo začátkem 20. století. Od té doby zdomestikovaly a vytírají se přírodní cestou. Mezi hlavní zástupce patří pstruh potoční a pstruh americký duhový, dále pak siven americký a kříženci sivena amerického se sivenem obrovským. Z lososů můžeme ulovit následující druhy: čavyča (chinook), nerka (sockey), v menším množství pak losos Mackinaw a losos obecný.
Aby zachovaly bohatství ušlechtilých ryb ve zdejších vodách, místní úřady legislativně ustanovily velmi zajímavý a funkční zákon - pstruh potoční, pstruh americký duhový a siven americký se nesmějí využívat jako komerční ryby, což v praxi znamená, že je zakázán jejich prodej v obchodech či restauracích. Proto se ani nechovají uměle za účelem zisku. Pouze v několika velmi navštěvovaných rybářských lokalitách na Severním ostrově je nutné ryby vysazovat uměle.
Je třeba zdůraznit ještě jeden důležitý aspekt. Na Severním a hlavně na méně obydleném Jižním ostrově je mnoho revírů, kde za celý den nepotkáte nikoho, kdo by vás rušil při chytání. Řeka či jezero bude patřit jenom Vám a nikdo nebude kazit krásné zážitky z rybaření.  Jen nepřeceňte své ambice - i když vidíte krásného velkého pstruha, tak nemáte vyhráno. Muškaření na Novém Zélandu je trošku jiné než u nás v Evropě. Voda je extrémně průzračná, proto přelstít pstruha bývá opravdové umění.

Nový Zéland je také (nebo především) ostrovní země a rekreační rybaření patří mezi nedotknutelná práva Novozélanďanů. Na většině rybářsky zajímavých míst se najde nabídka „komerčního“ rybaření, stačí aby se sešla potřebná skupinka schopná zaplatit loď a kapitán udělá i nemožné pro to, abyste byli s úlovkem spokojeni.
Pobřežní vody Nového Zélandu patří mezi místa, kde se nevracíte z lovu s prázdnou. Jaké druhy ryb kde převažují je určeno zejména teplotou pobřežních vod. Teplejší vody pobřeží Severního ostrova jsou domovem populárního pražmana (Snapper, Pagrus auratus) chladnější vody Jižního ostrova naopak vyhovují ceněné modré tresce (Blue Cod, Parapercis colias). Pak tu jsou delikatesy dostupné pro potápěče - mušle ušeň duhová (Paua, Haliotis iris) nebo korýši, mezi které patří především langusta (New Zealand Rock Lobster/Crayfish, Jasus edwardsii).
Naše CK True Travel úspěšně připravila zázemí pro český reprezentační tým, který vyhrál mistrovství světa v muškaření pořádané v Rotorua v roce 2008. Spolupracujeme se zkušenými českými rybáři, kteří měli příležitost chytat dlouhé měsíce na novozélandských vodách, samozřejmě spolupracujeme také s domorodými novozélandskými rybáři.

Nabídka zájezdu:

Reference našich klientů:

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top