To nejlepší z Nového Zélandu

Ostrovy nejen u pobřeží Nového Zélandu - plavby, unikátní fauna, flóra, aktivní

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá na 600 ostrovů a ostrůvků, z nichž několik nyní slouží jako přírodní rezervace, kde se nachází unikátní fauna a flóra. Byli na nich vyhubeni všichni predátoři a hlodavci a zpět vysazeny ty původní novozélandské živočišné druhy, které nejsou schopny žít na hlavních ostrovech ve společnosti dravých introdukovaných druhů. Některé rezervace lze navštívit, avšak počet osob bývá limitován a včasná rezervace je proto nezbytností.

Stewart Island je třetí největší novozélandský ostrov a populárním místem trempů. Kromě několikadenních túr lze absolvovat jedno i více denní plavby lodí, navštívit ptačí rezervaci, mušlí farmu, plavit se na kajaku, rybařit nebo jen tak relaxovat.

V blízkosti středu Severního ostrova se nalézá další ostrov vulkanického původu White Island - jediná stále aktivní sopka ke které se pravidelně pořádají celodenní výlety. O vulkánu se také píše v rubrice Dobrodružství (Red Bull): 7 dýmajících vulkánů, ke kterým se můžeš dostat.

Nebo preferujete ostrovy s troškou civilizace? U Auckland se například nachází populární Waiheke Island s vinicemi a krásnými plážemi.

Největší vnitrozemský ostrov je Pomona Island, který se nachází na jezeře Manapouri v národním parku Fiordland.

Pro účely vašeho itineráře vám rádi představíme specifika jednotlivých ostrovů a po vzájemné konzultaci doporučíme některý z nich včetně aktivity, které na něm lze absolvovat.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top