COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Základní typy zájezdů na Nový Zéland


Rybaření a lovecké zájezdy na Novém Zélandu

Rybylov na řekách a jezerech Nového Zélandu

Novozélandské řeky a jezera jsou považovány za jedny z nejlepších pstruhových revírů na světě.

Rybáři se sem pravidelně vracejí z druhého konce světa, nejen aby ulovili trofejního pstruha, ale také pro zážitek - zdejší ryby jsou proslulé svou bojovností.

Ve 2. pol. 19. století byli na Novém Zélanu vysazeni pstruh potoční a duhový a siven americký, kteří se od té doby zdomestikovali a vytírají se přírodní cestou.

Tyto druhy ryb není možné komerčně lovit (tedy si je nikde není možné zakoupit), právě proto aby jich pro rekreační rybáře jako jste vy bylo vždy dostatek. Narazíte zde také na lososy, zejména v období kdy táhnou z moře zpět do řek.

Na Novém Zélandu jsou stále revíry, kde za celý den nepotkáte nikoho, kdo by vás rušil při chytání.

CK True Travel úspěšně připravila zázemí pro český reprezentační tým, který vyhrál mistrovství světa v muškaření pořádané v Rotorua v roce 2008.

Rybolov na moři

Protože je Nový Zéland ostrovní země, patří rekreační rybaření v pobřežních vodách mezi nedotknutelná práva Novozélanďanů. Na většině rybářsky zajímavých míst se najde nabídka „komerčního“ rybaření, stačí aby se sešla potřebná skupinka schopná zaplatit loď a kapitán udělá i nemožné pro to, abyste byli s úlovkem spokojeni. Nebo můžete lovit z břehu - tzv. surfcasting.

Lov jelenů na Novém Zélandu

Trofejní jelen, myslivost na Novém ZélanduNový Zéland je také rájem lovců divoké zvěře. Jelen lesní, jeho větší americký příbuzný jelen wapiti, divoká prasata, thar himalájský, kamzíci a další druhy zvěře byly na přelomu 19 a 20. století dovezeny na Nový Zéland, kde našly lepší životní podmínky než v zemi svého původu.

Trofeje z Nového Zélandu patří mezi největší na světě.

Ve spolupráci se zkušenými, plně certifikovanými profesionály nabízíme lov jak v oborách (o rozloze až několika tisíc hektarů), tak lov ve skutečné divočině (obvykle s dopravou vrtulníkem a zkušeným průvodcem - lovcem).

Přestože v místních horách nikdy nelze počítat že si domů povezete trofejní exemplář, vždy jde o naprosto nezapomenutelný zážitek z nádherné přírody a pozorování stád divokých jelenů.

Oba ostrovy a jednotlivé regiony mají svá specifika, neváhejte nás oslovit pro detaily a konzultaci o jaký druh rybolovu nebo lovu zvěře máte zájem, rádi vám nabídneme místo dle vašich představ.

NEJEN LOV JELENŮ A RYBOLOV NA NOVÉM ZÉLANDU

NECHTE SI PŘIPRAVIT LOVECKOU / RYBÁŘSKOU EXPEDICI NA MÍRU

Další tipy na tématické cestování po Novém Zélandu

Nevybrali jste si? Zkuste jiné typy cestování:

Top