To nejlepší z Nového Zélandu

Vyhlídkové lety, Nový Zéland z ptačího pohledu

Nový Zéland z ptačího pohledu? Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova. Doprava malým letadlem má své kouzlo a je obvykle cenově přijatelnější. Hydroplán může přistát na hladině vzdálených a nedostupných jezer, zálivů a fjordů. Zato vrtulník vás vezme do míst, kam letadlo nemůže, nehledě na přistání v místech, kam lidská noha bez pomoci vrtulníku těžko vstoupí. Trempové využívají leteckou dopravu k odvozu z konce několikadenních túr. 

Nový Zéland nabízí výborné plachtařské podmínky. Využijte příležitost k nevšednímu zážitku  a nechejte se unášet ve dvoumístném větroni nad vrcholky Alp. Zkušení piloti větroňů mohou absolvovat některý z kurzů svahového a vysokohorského létání, nebo rovnou můžete absolvovat kompletní plachtařský výcvik.

Pro fandy létání neodmyslitelně patří letecká muzea. Nový Zéland skrývá mnoho leteckých exponátů, které by tu letecký nadšenec asi nehledal. Několik profesionálních restaurátorských dílen uvádí stará letadla do letu schopného stavu a prodává do zahraničí. Některé letuschopné exponáty můžete sami spatřit - např.: P-40, Catalina, DH-82, 83, 89. Rozhodně si nenechte ujít některou z možností navštívit místní muzeum nebo se třeba proletět v Tiger Moth nebo v Dominie.

Rádi vám nabídneme a vložíme do vašeho itineráře vhodnou variantu dle vašich zájmů a možností.

Vyhlídkové lety vrtulníkem

Základny Franz Josef a Fox Glacier - lety nad ledovci Fox a Franz Josef, Mt Tasman a Mt Cook

Fotografie z letů nad ledovci Jižních Alp a Mt Cook a základní informace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top