To nejlepší z Nového Zélandu

Plavba tryskovým člunem - jet boat na Novém Zélandu

Plavba v tryskovém člunu se u mnoha cestovatelů řadí mezi největší životní zážitky a určitě je jednou z nejlepších aktivit, které Nový Zéland může nabídnout. Ale popořadě...

Mělké vody říček v rovinaté oblasti Canterbury byly Billu Hamiltonovi velikou výzvou. Tento vynalézavý a podnikavý sportovec - inženýr přišel na způsob jak efektivně využít vodní síly. Nikoliv jako lodní šroub, který je umístěn pod lodním trupem, ale přímo do lodi umístil pohonnou jednotku, tak aby mohl doslova klouzat vysokou rychlostí i po naprostých mělčinách.

Již po šededesát let tak mělké peřeje novozélandských řek brázdí tryskové čluny - jetboaty, a dnes tohoto novozélandského vynálezu po celém světě využívá mnoho majitelů vodních skútrů a dalších lodí aniž by o tom věděli.

Cestovat přes půl světa na Nový Zéland a nesvézt se jetboatem? To snad ani nejde... Dnes bohužel místní turistický průmysl nabízí toto svezení kdekoliv (kde to skalnímu uživateli ani nedává smysl), ale pořád jsou malí a střední provozovatelé jetboatů na místech, pro která jetboat vznikl - mělké řeky s peřejemi. Právě tam vás s radostí zavedeme a tyto naše akce klienti často řadí mezi nejlepší novozélandské zážitky.

Jetboat původně vznikl jako dopravní prostředek (ne pro zábavu) a stále se využívá pro dopravu do odlehlých oblastí, nejen na Novém Zélandu. Trempové mohou využít tohoto druhu dopravy ke zkrácení cesty nebo překonání neschůdného úseku, lovci ho využívají ke svozu ulovené zvěře. Lze připravit kombinované akce, kdy např. pojedete jetboatem do hloubky pralesa, pak půjdete pěší túru a zpět vás vyzvedne vrtulník. Nebojte se nás zeptat, rádi podobné specialitky připravíme i do vašeho itineráře.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top