COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Plavba tryskovým člunem - jet boat na Novém Zélandu

Plavba v tryskovém člunu se u mnoha cestovatelů řadí mezi největší životní zážitky a určitě je jednou z nejlepších aktivit, které Nový Zéland může nabídnout. Ale popořadě...

Mělké vody říček v rovinaté oblasti Canterbury byly Billu Hamiltonovi velikou výzvou. Tento vynalézavý a podnikavý sportovec - inženýr přišel na způsob jak efektivně využít vodní síly. Nikoliv jako lodní šroub, který je umístěn pod lodním trupem, ale přímo do lodi umístil pohonnou jednotku, tak aby mohl doslova klouzat vysokou rychlostí i po naprostých mělčinách.
Již po šededesát let tak mělké peřeje novozélandských řek brázdí tryskové čluny - jetboaty, a dnes tohoto novozélandského vynálezu po celém světě využívá mnoho majitelů vodních skútrů a dalších lodí aniž by o tom věděli.
Cestovat přes půl světa na Nový Zéland a nesvézt se jetboatem? To snad ani nejde... Dnes bohužel místní turistický průmysl nabízí toto svezení kdekoliv (kde to skalnímu uživateli ani nedává smysl), ale pořád jsou malí a střední provozovatelé jetboatů na místech, pro která jetboat vznikl - mělké řeky s peřejemi. Právě tam vás s radostí zavedeme a tyto naše akce klienti často řadí mezi nejlepší novozélandské zážitky.

Jetboat původně vznikl jako dopravní prostředek (ne pro zábavu) a stále se využívá pro dopravu do odlehlých oblastí, nejen na Novém Zélandu. Trempové mohou využít tohoto druhu dopravy ke zkrácení cesty nebo překonání neschůdného úseku, lovci ho využívají ke svozu ulovené zvěře. Lze připravit kombinované akce, kdy např. pojedete jetboatem do hloubky pralesa, pak půjdete pěší túru a zpět vás vyzvedne vrtulník. Nebojte se nás zeptat, rádi podobné specialitky připravíme i do vašeho itineráře.

SKIPPERS CANYON JET - dramatické scenérie hor a kaňonu Skippers, tryskový člun na legendární zlatokopecké řece Shotover

WAIRAURAHIRI JET - tryskovým člunem do divočiny národního parku Fiordland, celodenní unikátní zážitek

DART RIVER SAFARIS - plavba v tryskovém člunu po řece Dart v národním parku Mt Aspiring

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top