To nejlepší z Nového Zélandu

Sopky, gejzíry, geotermální pole, termální prameny a lázně na Novém Zélandu

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Vždyť jen město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. A to vše díky poloze Nového Zélandu na místě střetu dvou oceánských desek a jeho výskytu na tzv. Kruhu ohně. Nebojte se, ač jsou zemětřesení častá (ročně kolem 15 tisíc, 100 až 150 je cítít), obvykle jsou téměř neznatelná. Navíc je zde tomuto jevu věnován mimořádný význam a veškeré moderní stavby jsou patřičně dimenzované a proto bezpečné.

Oblast v okolí města Rotorua je bohatá na místa s geotermální aktivitou. Najdete zde gejzíry, bahenní sopky, fumaroly, vroucí jezírka a barevné nánosy minerálů. K poslední velké novozélandské erupci došlo roku 1886 - výbuch sopky Tarawera tehdy zabil 153 lidí. Nabízíme vám jedinečnou možnost navštívit 1111m vysoký kráter této sopky - vrtulníkem nebo terénním autem. Také vyhlídkové lety nad trojicí sopek Národního parku Tongariro patří k nevšedním zážitkům, případně turistika v NP Egmont.

Stále aktivní vulkán se nalézá na ostrově White Island v zálivu Bay of Plenty. Na ostrov se pravidelně pořádají celodenní výlety. O sopce se také zmiňuje Red Bull v rubrice Dobrodružství:7 dýmajících vulkánů, ke kterým se můžeš dostat

V oblasti mezi Rotorua a Taupo se nalézá mnoho termálních pramenů, říček a bazénů. Některé jsou lidmi zkrocené a tam se za vstup platí, pak je ale v oblasti několik potoků a říček, kde se lze ohřát zdarma. Termální prameny se nachází na mnoha místech Nového Zélandu, zejména v zimě je koupel v teplé termální vodě vítaným zpestřením dovolené.

V rámci sestavování vašeho itineráře po Severním ostrově určitě nevynecháme návštěvu jedné z uvedených oblastí (bude-li na to čas) a navrhneme vám vhodné výlety. Lokality s geotermální aktivitou a sopky bezesporu patří mezi to hlavní, co Severní ostrov může nabídnout.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top