COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Ledovce - vycházky, ledovcové túry, vyhlídkové lety na Novém Zélandu

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m pod hladinu lesa a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní ledovce všech kontinentů. Díky neustálému pohybu se tvar na povrchu rychle mění, a proto je každá návštěva ledovce, (která je ideálně spojena s letem a/nebo túrou) neopakovatelná. Námi vybrané společnosti nabízejí léty osvědčený servis, jak pěší výstup na ledovec, helihiking (kombinace letu vrtulníkem a ledovcové túry) nebo vyhlídkové lety vrtulníkem s přistáním na ledovci.

Helihiking aneb vrtulníkem na ledovec a túra po něm
Let vrtulníkem na ledovec a zpět spojený s túrou je ideálním spojením vzrušujícího letu podél skalních stěn s objevováním těžko dostupných a krásných partií ledovce. Na místě kde se setkávají dva ledopády vznikají fascinující ledové jeskyně a labyrinty. Toto je aktuálně jediná možnost jak se dostat přímo na ledovec.

Půldenní okružní túra a jak vypadala... Do nedávna (2015), šlo na ledovec chodit přímo z údolí, ale vzhledem k pokračujícímu tání ledovce a erozi svahů je tato varianta dočasně (nebo možná navždy) zrušená. 
Nastoupíte do autobusu, který vás vyveze údolím obklopeným deštným pralesem k patě ledovce. Váš průvodce vás poté povede tajnou vlnící se stezkou, po pětačtyřicet minut půjdete obklopeni kapradinami a regenerujícím se pralesem. Z výšky uvidíte velkolepé výhledy do okolí a na ledopády. Z nejvyššího bodu se stezka vine dolů k okraji ledovce. Zde si nasadíte mačky a budete následovat průvodce po vysekané stezce. Ta vás povede mezi ledovcové trhliny a nakupené ledové hřebeny. Spatříte nádherné výhledy v okolí spodní části ledovce. Na ledovci strávíte nejméně jednu hodinu, zpět k autobusu se vrátíte stezkou podél okraje ledovce. (Můžeme nabídnout i celo a vícedenní túry). V ceně aktivity je i zapůjčení nezbytného vybavení (mačky, boty, větrovka) neboť jejich použití je povinné a firmy se tak snaží vyvarovat nesourodosti či nedostatkům ve výbavě svých klientů.

Vyhlídkové lety nad ledovci a vrcholky Alp
v čele s nejvyšším vrcholem Mt. Cook patří mezi nezapomenutelné zážitky. Součástí letu je přistání na ledovci. Půlhodinové lety nabídnou výhled na ledovce, při delším, 40 min letu uvidíte navíc Tasmánský ledovec, poletíte kolem Mt Cook a Mt Tasman. Nabízíme prověřené provozovatele vrtulníků na obou stranách Alp. To proto, abyste případně měli možnost využít druhé šance k letu, pokud se ten první neuskuteční z důvodu špatného počasí.

V zimním období mohou zejména vášniví lyžaři využít služeb heliskiingu nebo je možné se spolu s průvodcem vydát na některou z vysokohorských chat - základen pro horolezecký výstup na nejvyšší alpské štíty.

Přístup k ledovci se průběžně mění v závislosti na jeho pohybu. Počasí je často nevyzpytatelné a zejména lety vrtulníkem mohou být zrušeny nebo odloženy. Včasná rezervace je nezbytností vzhledem k omezené kapacitě vrtulníků a velkému zájmu.

Velmi dobře známe specifika daných míst, zejména vrtochy počasí. Během přípravy vašeho itineráře vše prokonzultujeme tak, aby jste v případě zájmu mohli využít některou z výše uvedených aktivit (nebo i jiné) a odnesli si co nejhezčí zážitky.

Informace o vyhlídkových letech vrtulníkem z obcí Fox a Franz Josef 

Fotografie z letů nad ledovci a hřebenem Jižních Alp

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top