To nejlepší z Nového Zélandu

Ledovce - vycházky, ledovcové túry, vyhlídkové lety na Novém Zélandu

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m pod hladinu lesa a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní ledovce všech kontinentů. Díky neustálému pohybu se tvar na povrchu rychle mění, a proto je každá návštěva ledovce, (která je ideálně spojena s letem a/nebo túrou) neopakovatelná.

Námi vybrané společnosti nabízejí léty osvědčený servis, jak pěší výstup na ledovec, helihiking (kombinace letu vrtulníkem a ledovcové túry) nebo vyhlídkové lety vrtulníkem s přistáním na ledovci.

Helihiking aneb vrtulníkem na ledovec a túra po něm

Let vrtulníkem na ledovec a zpět spojený s túrou je ideálním spojením vzrušujícího letu podél skalních stěn s objevováním těžko dostupných a krásných partií ledovce. Na místě kde se setkávají dva ledopády vznikají fascinující ledové jeskyně a labyrinty. Toto je aktuálně jediná možnost jak se dostat přímo na ledovec.

Půldenní okružní túra a jak vypadala... Do nedávna (2015), šlo na ledovec chodit přímo z údolí, ale vzhledem k pokračujícímu tání ledovce a erozi svahů je tato varianta dočasně (nebo možná navždy) zrušená. 
Nastoupíte do autobusu, který vás vyveze údolím obklopeným deštným pralesem k patě ledovce. Váš průvodce vás poté povede tajnou vlnící se stezkou, po pětačtyřicet minut půjdete obklopeni kapradinami a regenerujícím se pralesem. Z výšky uvidíte velkolepé výhledy do okolí a na ledopády. Z nejvyššího bodu se stezka vine dolů k okraji ledovce. Zde si nasadíte mačky a budete následovat průvodce po vysekané stezce. Ta vás povede mezi ledovcové trhliny a nakupené ledové hřebeny. Spatříte nádherné výhledy v okolí spodní části ledovce. Na ledovci strávíte nejméně jednu hodinu, zpět k autobusu se vrátíte stezkou podél okraje ledovce. (Můžeme nabídnout i celo a vícedenní túry). V ceně aktivity je i zapůjčení nezbytného vybavení (mačky, boty, větrovka) neboť jejich použití je povinné a firmy se tak snaží vyvarovat nesourodosti či nedostatkům ve výbavě svých klientů.

Vyhlídkové lety nad ledovci a vrcholky Alp v čele s nejvyšším vrcholem Mt. Cook patří mezi nezapomenutelné zážitky. Součástí letu je přistání na ledovci. Půlhodinové lety nabídnou výhled na ledovce, při delším, 40 min letu uvidíte navíc Tasmánský ledovec, poletíte kolem Mt Cook a Mt Tasman. Nabízíme prověřené provozovatele vrtulníků na obou stranách Alp. To proto, abyste případně měli možnost využít druhé šance k letu, pokud se ten první neuskuteční z důvodu špatného počasí.

V zimním období mohou zejména vášniví lyžaři využít služeb heliskiingu nebo je možné se spolu s průvodcem vydát na některou z vysokohorských chat - základen pro horolezecký výstup na nejvyšší alpské štíty.

Přístup k ledovci se průběžně mění v závislosti na jeho pohybu. Počasí je často nevyzpytatelné a zejména lety vrtulníkem mohou být zrušeny nebo odloženy. Včasná rezervace je nezbytností vzhledem k omezené kapacitě vrtulníků a velkému zájmu.

Velmi dobře známe specifika daných míst, zejména vrtochy počasí. Během přípravy vašeho itineráře vše prokonzultujeme tak, aby jste v případě zájmu mohli využít některou z výše uvedených aktivit (nebo i jiné) a odnesli si co nejhezčí zážitky.

Informace o vyhlídkových letech vrtulníkem z obcí Fox a Franz Josef 

Fotografie z letů nad ledovci a hřebenem Jižních Alp

To nejlepší z Nového Zélandu

Top