To nejlepší z Nového Zélandu

Golf a golfová hřiště na Novém Zélandu

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí. Golf je zde vskutku lidovým sportem – tak jako u nás se běžně hraje fotbal, Novozélanďané se oddávají relaxu ve chvílích volna na zelených trávnících a nemusí to nutně být jen ragby.

Nový Zéland dal světu maorského golfistu Michaela Campbella, který je nejvíce známý pro svůj úspěšný rok 2005, kdy vyhrál US Open a taktéž HSBC World Match Play Championship, kde za své prvenství získal nejvyšší vyplácenou výhru ve výši jednoho miliónu liber.

Není ani divu, že Nový Zéland vychoval takového golfistu. Podle počtu hráčů je golf nejpopulárnějším sportem mezi muži a druhým nejpopulárnějším mezi ženami. Ze čtyř miliónů obyvatel hraje golf téměř půl miliónu osob, na Novém Zélandu je na 419 golfových hřišť, druhý nejvyšší počet hřišť na světě v přepočtu na obyvatele (po Skotsku). Na Novém Zélandu můžete najít golfová hřiště opravdu všude, navíc poplatky za hru jsou opravdu přívětivé. Často se dá se hrát za 40NZD, za tutéž částku se dá vypůjčit vozík s holemi. Dají se najít venkovská hřiště, kde je hra za pouhých 10NZD. Samozřejmě že cena vyhlášených populárních hřišť je vyšší a odpovídá kvalitě. Těžko prosazovat konkrétní region, špičková hřiště se vyskytují všude, za všechny například Bay of Islands, Hawkes Bay nebo okolí horského městečka Queenstown, kde se aktuálně hraje New Zealand Open.

Sami golf aktivně nehrajeme, ale naši novozélandští přátelé a také naši klienti nás uvedli do světa golfu. Rádi si vychutnáme krásné scenérie, které hra na golfovém hřišti často nabízí. Díky osobní návštěvě mnoha hřišť a naší příležitostné hře vám můžeme poradit a připravit program, zajistit ubytování v blízkosti hřiště a související služby.

Nabídka zájezdu:

To nejlepší z Nového Zélandu

Top