COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Balíčky služeb a zážitků, kombinace aktivit na Novém Zélandu

Návštěva Nového Zélandu bývá omezena relativně krátkou dobou a mnoho atraktivních míst je přitom dostupných pouze pěšky. Túra by zabrala několik dní drahocenného času, takže co teď? Jak si zkrátit cestu? Tam nebo zpátky nebo snad obě najednou? Vrtulník, malé letadlo nebo jetboat jsou nejvhodnějšími dopravními prostředky. Jejich použití navíc znásobí prožitek - ať už pohledem z ptačí perspektivy nebo rychlostí dobrodružné plavby jetboatem.

Příklad? Jedna z populárních služeb v Národním parku Mt. Aspiring - unikátní kombinace letu, vysokohorské túry a jízdy proudovým člunem.

Vzlétnete v malém letadle nebo vrtulníku do alpského údolí. Během 25 minut letu uvidíte nádherná panoramata hor, sněhová pole a ledovce NP Mount Aspiring. Přistanete ve vysokohorském údolí, které je obklopené vysokými štíty hor. Z tohoto údolí půjdete tři hodiny pěšky po upravené stezce přes původní pabukový prales až sejdete k údolí řeky. Zde na vás bude čekat proudový člun/jetboat, který vás po 30 minutách rychlé a vzrušující jízdy provede nádherným údolím s výhledy na okolní hory. Celá akce trvá přibližně 4 až 5 hodin. Jen pro srovnání - pěší túra do zmíněného vysokohorského údolí trvá 3 dny.

Nebo se nacházíte ve Fiordlandu a chcete vidět celé panorama jezera Te Anau a přitom se projít? Pak přijde na řadu znovu vrtulník, vynese vás do čtrnácti set metrů a pak sami pozvolna sejdete za úchvatných výhledů na okolní hřebeny hor a ramena jezera. Část cesty si navíc můžete zkrátit a zpříjemnit plavbou lodí přes jezero.

Jako aktivní trempové známe mnohá podobná místa, kde oficiální nabídka ani neexistuje, ale přesto lze mnohé zařídit...
Zeptejte se nás, jak se mohou kombinované aktivity stát součástí vašeho itineráře a znásobit tak vaše zážitky.

Pozn.: Tyto aktivity jsou závislé na počasí a bohužel někdy musí být zrušeny nebo odloženy (v rámci náhradního programu se však počítá i s tím).

Kombinované aktivity a balíčky zážitků za zvýhodněnou cenu

Vybrané aktivity nabízíme v kombinaci za zvýhodněnou cenu. Máte v úmyslu využít několika aktivit - spojte je v jednu objednávku! Plavte se například jeden den po majestátných fjordech, v některém z dalších dnů se z Queenstown vydejte na plavbu po jezeře Wakatipu původním parníkem z roku 1912 nebo v Te Anau přidejte návštěvu jeskyní se „svatojánskými muškami". Některé nabídky máme stále, jiné akční jsou dočasné - zeptejte se nás na tuto výhodnou možnost.

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top