COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Adrenalinové sporty, zážitky a aktivity - Bungee Jumping, Zorbing, Rafting, Canyoning Nový Zéland

Nový Zéland je rájem dobrodružných aktivit. Možná se Novozélanďané nudí, nebo je to tím, že je zdejší život relativně bez stresu, v každém případě si zdejší obyvatelé nemají problém pomoci k potřebné dávce adrenalinu. Navíc mnohé usnadňují novozélandské zákony, které v porovnání s Evropou v některých oblastech nejsou tak restriktivní. Bungee jumping, black water rafting, zorbing a další známé názvy aktivit jistě upoutají pozornost vyhledávačů dobrodružství.

Bungee Jumping
Nejznámější novozélandská aktivita byla inspirována domorodci z Vanuatu a jejich seskoky z fíkovníku s nohama uvázanýma k liáně. První komerční bungee se začal skákat roku 1988 z mostu Kawarau Bridge nedaleko Queenstown, a rychle se rozšířil do celého světa. V současné době nejdelší novozélandský seskok nabízí Nevis Bungy se svými 134 metry v 8 vteřinách volného pádu.

Zorbing si pomalu získává své místo na české adrenalinové scéně, jeho původ znovu najdeme na Nového Zélandu. U Rotorua se kdokoliv může nechat skutálet z kopce v ohromné průhledné kouli. V té se stojí, respektive se člověk otáčí společně s koulí během neřízeného kutálení z mírného svahu. Koule je autory patentována a koncept je úspěšně exportován do celého světa.

Canyoning je vzrušující kombinací zlézání, slaňování, plavání a skoků do vody. Obvykle se odehrává v roklích horských potoků a říček, kde se zdolává jejich koryto.

Black Water Rafting se ve své extrémnější podobě podobá canyoningu, v té mírnější pak relativně pohodové plavbě na nafukovací duši od auta. Odehrává se výhradně v podzemí na punkevní říčce. Nejznámější lokalitou je oblast Waitomo Caves, ale lze ho absolvovat také na severozápadě Jižního ostrova v okolí města Westport.

Divoké novozélandské řeky jsou jako stvořené pro rafting a komerčně se sjíždí v mnoha lokalitách obou ostrovů. Pravým dobrodružstvím je helirafting - několikadenní plavba z vrcholu hor až téměř k ústí moře, kdy jste do hor vyneseni vrtulníkem.

Sledging je méně známá aktivita, která vznikla v sedmdesátých letech ve Francii. S ploutvemi a v neoprénu se plave ve stejných peřejích jako se sjíždí na raftu. Je to intenzivní zážitek z přímého kontaktu s peřejemi.  Na Novém Zélandu nabízí ideální podmínky řeka Kawarau, kde se přes peřeje valí velké množství vody zajišťující dostatečnou hloubku pro volný pohyb. Plave se přímo ve vodě, tělo plavce je nadnášeno malým polystyrénovým prknem pod hrudí. Je-li plavec stažen vodním vírem pod vodu, stačí jen správně nastavit prkno a je opět nad hladinou. Takovéto proplutí peřeje s obtížností tři až čtyři je mimořádným zážitkem. 

Pohled z ptačí perspektivy nabízejí nejen lety vyhlídkovým letadlem, ale také další aktivity jako je paragliding, let na rogalu nebo seskoky padákem. Všechny tři druhy si zájemce může vyzkoušet v hlavním městě adrenalinových sportů – v horách položeném Queenstown a v jeho okolí. Samozřejmě se létá v tandemu společně s pilotem-instruktorem. Pro svoji scenérii jsou u parašutistů populární místa jako je Glenorchy nebo Te Anau.

Na Zélandu můžeme na silnicích spatřit zahraniční turisty s koly ověšenými zavazadly.
Místní cyklisté se ale spíš uchylují k více akční jízdě v terénu a sjezdu z hor. Některá lyžařská střediska se v letních měsících promění v cyklodromy, ti odvážnější se s kolem nechají do hor vynést vrtulníkem.

Zkušení horolezci se snaží pokořit Mt Cook, nejvyšší horu Nového Zélandu. Nevyzpytatelné, těžko předvídatelné počasí může výstup snadno překazit, proto je nutné ke zdolání vrcholu rezervovat si větší počet dnů.  Jako náhradní a lehčí cíl se často volí Mt Aspiring, jediná třítisícovka ve stejnojmenném národním parku.

Jízda jetboatem je sice pasivní aktivitou, ale neodlučitelně patří k outdooru a dobrodružství. Jetboat (trysková loď) byl vynalezen na Novém Zélandu aby zdolal peřeje řek a otevřel jinak nepřístupná místa vzdálených horských údolí a pralesů. Prakticky ho využívají lovci, rybáři a trempové pro dopravu do odlehlých míst, ale již samotná projížďka po vybraných řekách je silným zážitkem, kdy loď zdolává kamenité peřeje, mělčiny a úzké vodní cesty s až neuvěřitelnou přesností.

Úplný výčet všech nabízených aktivit snad ani není možný, vynalézavost Novozélanďanů nezná mezí a ve spojení s rozmanitou přírodou namíchají neobyčejný koktejl zážitků. Mnohé se dá ušít na míru, často je limitem pouze představivost či odvaha. Novozélanďané se inspirují v přírodě, outdoorové sporty zde kvetou. Oblíbené jsou vytrvalostní závody, ať se jedná o víceboje, maratónské běhy po horských stezkách nebo jízdu na kole. Nabyté zkušenosti pak často a s úspěchem přenesou do své turistické živnosti.

Nabídka zájezdu:

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top