COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Divočina - příroda, fauna a flóra Nového Zélandu

Nový Zéland je královstvím nedotčené přírody. Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka... Rozpínavost lidské civilizace bohužel přivedla mnoho těchto druhů až na pokraj vyhynutí. Některé dnes můžete vidět v malých zoo, několik z nich při dávce štěstí volně během cestování, ale největší jistotu budete mít při návštěvě některých z chráněných území, kde můžete mnohé druhy pozorovat ve volné přírodě a často v hojném počtu.Výlety spojené s pozorováním mnoha druhů ptactva a mořských savců zajišťují specializované firmy s patřičnou licencí. Většinou je povolen vstup či účast pouze velmi omezenému počtu zájemců, proto je včasná rezervace nezbytná.

Poznejte Nový Zéland - aktivity, které stojí za to:

 • Pozorování velryb v Kaikoura
 • Plavání s delfíny v Kaikoura
 • Na plachetnici a s delfíny po Akaroa Harbour
 • Přírodní rezervace Kapiti - vzácný little spotted kiwi neboli kivi Owenův či kivi malý (Apterix owenii)
 • Výlet na písečnou kosu Farewell Spit a ke kolonii terejů
 • Návštěva ostrova Stewart Island
 • Pozorování albatrosů královských, respektive Sanfrodových (Diomedea sanfordi)
 • vzácné slípky takahe, papoušci kea a kaka, novozélandští holuby a další druhy původního ptactva
 • Plavba na kajaku nebo motorovým člunem do hnízdiště volavek bílých
 • Pozorování tučňáků
 • Návštěva ptačí rezervace na ostrově Tiritiri Matangi u Auckland

Samozřejmě se najdou volně přístupná místa, kde se některé původní druhy dají pozorovat přímo. Na ně vás rádi zavedeme v rámci přípravy vašeho itineráře. Jen počítejte s tím, že na jejich návštěvu je potřeba si vyhradit více volného času a také mít štěstí na své straně - ne vždy jsou zvířata připravena pózovat právě při vaší návštěvě...

Nabízíme služby česky mluvícího PRŮVODCE v národních parcích Mt Aspiring a Fiordland - budete seznámeni s místní faunou a flórou.

Naše cestovní kancelář a my osobně se angažujeme v ochraně přírody, ať jako dobrovolníci nebo sponzoři projektů na její ochranu. Novozélandská fauna a flóra patří mezi naše přední zájmy.

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top