COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Festivaly, show, výstavy, novozélandská kuchyně a vína Nový Zéland

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Na Novém Zélandu se pasou miliónová stáda skotu, ovcí a vysoké zvěře, Z jeho zálivů a  pobřežních vod pochází rozmanitý výběr mořských plodů. Ze sadů pocházejí výborná jablka, broskve, meruňky, švestky, kiwi, ale také avokádo, citrusové plody, olivy nebo například kešu oříšky. Novozélandská vína úspěšně dobývají svět náročného zákazníka. Však jsou i zde na Novém Zélandu dražší než dovážená australská. Většinou jsou exoticky voňavá, ale milovníci kyselinky si také přijdou na své, stačí vědět po jaké láhvi sáhnout.
V normální restauraci na hosta obvykle čeká pěkná porce jehněčího nebo hovězího, někdy jste vystaveni nejen chuťovým ale také zrakovým vjemům, kdy jídlo vypadá jako umělecké dílo. O to ale bývá porce často menší, proto by zejména muži měli být při výběru menu na pozoru.

Zmiňované jehněčí patří do škály tradiční farmářské kuchyně a stalo se téměř národním jídlem Nového Zélandu. Proto ho během vašeho cestování neváhejte alespoň ochutnat, a to i pokud nepatříte přímo k jeho vyznavačům – a není ani třeba se obávat typického a běžně očekávaného aroma, místní jehněčí ho postrádá. Kdybychom vás snad ani tak nezlákali, pořád ještě můžete  sáhnout po pořádném šťavnatém rump nebo sirlion steaku (ze svíčkové), nebo ochutnat slávky, ústřice a langusty. Z ryb je výborná modrá treska (blue cod), kterou dostanete zejména na Jižním ostrově, tamtéž se chovají lososi, úplně čerstvé je dostanete přímo na lososí farmě.

Novozélanďané si libují ve festivalech a různých show, kde se často snoubí obojí – kulinářské umění s kulturním zážitkem. Mnohá města a jejich spolky pořádají různé druhy festivalů a přehlídek, od hudebních, tak jak je známe u nás, po tématicky zaměřené. Například Wildfood Festival, kde se dají ochutnat různé bizarní „speciality“ novozélandské kuchyně nebo květinové přehlídky, historicky zaměřené festivaly, které dokonale navodí iluzi své doby, přehlídky historické zemědělské techniky, autoveteránů, letecké show - často to je směs všeho výše uvedeného.
Návštěva některé ze zmíněných akci je dokonalou příležitostí vidět a zažít jak se Novozélanďané dokáží bavit.

Nabídka zájezdu:

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top