To nejlepší z Nového Zélandu

Festivaly, show, výstavy, novozélandská kuchyně a vína Nový Zéland

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Na Novém Zélandu se pasou miliónová stáda skotu, ovcí a vysoké zvěře, Z jeho zálivů a  pobřežních vod pochází rozmanitý výběr mořských plodů. Ze sadů pocházejí výborná jablka, broskve, meruňky, švestky, kiwi, ale také avokádo, citrusové plody, olivy nebo například kešu oříšky. Novozélandská vína úspěšně dobývají svět náročného zákazníka. Však jsou i zde na Novém Zélandu dražší než dovážená australská. Většinou jsou exoticky voňavá, ale milovníci kyselinky si také přijdou na své, stačí vědět po jaké láhvi sáhnout.

V normální restauraci na hosta obvykle čeká pěkná porce jehněčího nebo hovězího, někdy jste vystaveni nejen chuťovým ale také zrakovým vjemům, kdy jídlo vypadá jako umělecké dílo. O to ale bývá porce často menší, proto by zejména muži měli být při výběru menu na pozoru.

Zmiňované jehněčí patří do škály tradiční farmářské kuchyně a stalo se téměř národním jídlem Nového Zélandu. Proto ho během vašeho cestování neváhejte alespoň ochutnat, a to i pokud nepatříte přímo k jeho vyznavačům – a není ani třeba se obávat typického a běžně očekávaného aroma, místní jehněčí ho postrádá. Kdybychom vás snad ani tak nezlákali, pořád ještě můžete  sáhnout po pořádném šťavnatém rump nebo sirlion steaku (ze svíčkové), nebo ochutnat slávky, ústřice a langusty. Z ryb je výborná modrá treska (blue cod), kterou dostanete zejména na Jižním ostrově, tamtéž se chovají lososi, úplně čerstvé je dostanete přímo na lososí farmě.

Novozélanďané si libují ve festivalech a různých show, kde se často snoubí obojí – kulinářské umění s kulturním zážitkem. Mnohá města a jejich spolky pořádají různé druhy festivalů a přehlídek, od hudebních, tak jak je známe u nás, po tématicky zaměřené. Například Wildfood Festival, kde se dají ochutnat různé bizarní „speciality" novozélandské kuchyně nebo květinové přehlídky, historicky zaměřené festivaly, které dokonale navodí iluzi své doby, přehlídky historické zemědělské techniky, autoveteránů, letecké show - často to je směs všeho výše uvedeného.
Návštěva některé ze zmíněných akci je dokonalou příležitostí vidět a zažít jak se Novozélanďané dokáží bavit.

Nabídka zájezdu:

To nejlepší z Nového Zélandu

Top