COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Fjordy v NP Fiordland - expedice, vyhlídkové plavby a lety na Novém Zélandu

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody. Je co obdivovat - skalní stěny vystupující přímo z vody do tisícimetrové výše, sytě zelený deštný prales s porosty mechů nasáklými jako houba, dravé horské řeky a potoky, tisíce vodopádů, lachtani, delfíni, tučňáci, černé korály v hlubinách vod fjordů...


Rudý soumrak, Mitre Peak, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVyhlídková plavba po fjordu Milford Sound patří mezi těch pár aktivit, které by si návštěvník Nového Zélandu nikdy neměl nechat ujít. Však je tento fjord označován jako jeden z přírodních divů světa. Běžné plavby trvají jeden a půl až dvě hodiny. Noční plavby jsou velmi romantické a nabízejí doplňkové aktivity, jako například plavbu člunem nebo v kajaku s vyloděním na břehu. Nocleh může být zajištěn ve čtyřlůžkové nebo dvojlůžkové kabině.
Stejným způsobem lze navštívit neméně krásný fjord Doubtful Sound. Jeho návštěva v každém případě zabere celý den, noční varianta den a půl.

Máte-li k dispozici více času, pak můžeme doporučit expediční plavby, které trvají 4 až 7 dnů. Ty vás zavedou do liduprázdných fjordů jako jsou Dusky Sound a Preservation Inlet (v některých případech také na Stewart Island), kdy budete moci vystoupit na místa, kam se běžný turista nikdy nedostane. Tyto plavby jsou nejčastěji organizovány od podzimu do jara (květen - listopad), ale pro malou skupinu lze zorganizovat cokoliv ve všech ročních obdobích. Jste-li malá skupina do dvanácti osob, pak nás kontaktujte, můžeme připravit unikátní plavbu po jednom z posledních nedotčených míst planety Země.

Další varianta, jak lze spatřit NP Fiordland a fjordy samotné, je z vrtulníku nebo hydroplánu. Hodinový nebo i delší let spolu s přistáním u horských ples je nezapomenutelným zážitkem. Chcete-li toho objevit co nejvíce, pak si můžete letový itinerář po vzájemné konzultaci sami navrhnout. Někdy je možné spojit delší vyhlídkovou plavbu s návratem vrtulníkem, kdy využijete výhod obou dopravních prostředků.

Cestujete-li s našim zájezdem, pak máte možnost jednu cestu do Milford Sound absolvovat po silnici a zpět pak letět letadlem a během letu spatřit další fjordy včetně Doubtful Sound, což je nezapomenutelný zážitek, samozřejmě vše záleží na počasí a také včasné rezervaci.

Patříte-li k odvážnějším, můžete objevovat Fiordland a jeho fjordy také z kajaku. Organizují se jednodenní, případně (více dobrodružné) několikadenní plavby. Ty jsou vždy s průvodcem a v malé skupině, spí se ve stanech.

O cesty do fjordů je velký zájem, a proto některou ze zde uvedených aktivit vkládáme téměř do každého itineráře. Od nás cestovatel také získá podrobný popis fjordů Milford a Doubtful Sound v češtině a navíc mnoho informací o regionu, však tu také žijeme!

Fiordland patří mezi nejdeštivější místa na Zemi, v některých lokalitách údajně za rok spadne až 9 metrů (v jednom údolí bylo naměřeno bylo až 14 metrů) srážek. Buďte proto dobře vybaveni nepromokavým oblečením. Mějte na paměti - bez deště by nebylo tisíců vodopádů a mnohý cestovatel hodnotí návštěvu fjordů v deštivém počasí jako úchvatnější a s tajemnější atmosférou, než je tomu za modrého nebe bez mráčku.

Jaký je rozdíl mezi fjordy Milford a Doubtful Sound?

Milford Sound, který se nachází v hornatém severním cípu NP Fiordland, je klasickým fjordem - hluboký záliv sevřený strmými stěnami hor. Je to fjord střední velikosti, přilbližně 13km dlouhý a je světoznámý díky dramatické scenérii, kterou charakterizuje hora Mitre Peak. Je nejlépe přístupným fjordem ze všech 14 na území národního parku, a to jak po silnici, tak letecky.
Doubtful Sound leží v srdci NP Fiordland. Také tento fjord obklopují majestátné hory, ale ne tak vysoké jako v případě Milford Sound. Doubtful Sound je třikrát delší a jeho vodní plocha je přibližně desekrát větší něž u jeho menšího kolegy. Jeho tři ramena se jmenují Hall, Crooked a First Arm. Fjord je populární pro svoji divokou scenérii a výjimečnou možnost spatřit obyvatele fjordu - delfíny, lachtany nebo tučňáky. Fjord je přístupný po počáteční plavbě přes jezero Manapouri a přejezdu autobusem přes Willmot Pass.

Fotografie a informace o fjordu Milford Sound

Vyhlídkové plavby po Milford Sound

Dvoudenní (přes noc) plavby po Milford Sound

Dvoudenní plavby po fjordu Doubtful Sound

NAVŠTIVTE FJORDY A NOVÝ ZÉLAND

Inspirujte se - Fiordland pro nezávislé cestovatele

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top