To nejlepší z Nového Zélandu

Krápníkové jeskyně a jeskynní systémy, jeskyňářství a speleologie, black water r

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a/nebo loďkou, dobrodružně, kdy plavete na gumovém kruhu podzemní říčkou (black water rafting) a/nebo slaňujete do hlubokých propastí... Takovéto aktivity nabízejí jeskynní systémy v různě známých a zajímavých lokalitách, které najdete ve střední části Severního ostrova, na západním pobřeží Jižního ostrova či v blasti NP Fiordland.

Obvykle se jedná o krasové vápencové jeskyně, rozprostírající se na desítkách podzemních kilometrů. Postupující eroze vytvořila tajemný svět jehož součástí jsou světélkující larvy hmyzu jménem Titiwai (přeloženo „odrážející se ve vodě") s latinským názvem Arachnocampa Luminosa. Tyto larvy, námi nazývané „svatojánské mušky" můžete spatřit také na mnoha místech Nového Zélandu.
Pro zajímavost - Nový Zéland má také jeskyni s názvem Bohemia. Byla objevena českými speleology.

Co vás může čekat:

  • Nenáročná hodinová procházka a plavba podzemním labyrintem jeskyní je pro každého.
  • Hledáte-li dobrodružství a máte dobrou fyzickou kondici, s důvěrou zvolte caving a black water rafting. Vaše bezpečnost je prioritou. Před sestupem budete trénováni v lezeckých technikách a vybaveni veškerou potřebnou výstrojí. Skupiny jsou malé, takové, aby váš průvodce mohl pečovat o vaše bezpečí a podělit se o své rozsáhlé znalosti jeskyní. Slaníte jako pavouci do bezedné propasti, pak budete v nafukovací duši klouzat po hladině podzemní říčky pod světélkujícím stropem jeskyní, zúženinami, přes vodopády, po kterých se zase dostanete zpět na denní světlo. Tento výlet si bude hrát se všemi vašimi smysly a zvýší vám hladinu adrenalinu v krvi tak, že na něj dlouho nezapomenete.
  • Některé jeskyně jsou volně přístupné nebo za malý poplatek.
  • Pro zkušené jeskyňáře a speleology jsou výzvou mnohé dosud neprozkoumané oblasti.

Na základě zmíněných ukázek vám dle vašeho přání zařadíme konkrétní aktivity nabízené pro danou oblast do vašeho itineráře a zajistíme jejich rezervaci. Vhodnost vybrané aktivity s vámi rádi zkonzultujeme.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top