COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Krápníkové jeskyně a jeskynní systémy, jeskyňářství a speleologie, black water rafting Nový Zéland

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a/nebo loďkou, dobrodružně, kdy plavete na gumovém kruhu podzemní říčkou (black water rafting) a/nebo slaňujete do hlubokých propastí... Takovéto aktivity nabízejí jeskynní systémy v různě známých a zajímavých lokalitách, které najdete ve střední části Severního ostrova, na západním pobřeží Jižního ostrova či v blasti NP Fiordland.

Obvykle se jedná o krasové vápencové jeskyně, rozprostírající se na desítkách podzemních kilometrů. Postupující eroze vytvořila tajemný svět jehož součástí jsou světélkující larvy hmyzu jménem Titiwai (přeloženo „odrážející se ve vodě") s latinským názvem Arachnocampa Luminosa. Tyto larvy, námi nazývané „svatojánské mušky" můžete spatřit také na mnoha místech Nového Zélandu.
Pro zajímavost - Nový Zéland má také jeskyni s názvem Bohemia. Byla objevena českými speleology.

Co vás může čekat:

  • Nenáročná hodinová procházka a plavba podzemním labyrintem jeskyní je pro každého.
  • Hledáte-li dobrodružství a máte dobrou fyzickou kondici, s důvěrou zvolte caving a black water rafting. Vaše bezpečnost je prioritou. Před sestupem budete trénováni v lezeckých technikách a vybaveni veškerou potřebnou výstrojí. Skupiny jsou malé, takové, aby váš průvodce mohl pečovat o vaše bezpečí a podělit se o své rozsáhlé znalosti jeskyní. Slaníte jako pavouci do bezedné propasti, pak budete v nafukovací duši klouzat po hladině podzemní říčky pod světélkujícím stropem jeskyní, zúženinami, přes vodopády, po kterých se zase dostanete zpět na denní světlo. Tento výlet si bude hrát se všemi vašimi smysly a zvýší vám hladinu adrenalinu v krvi tak, že na něj dlouho nezapomenete.
  • Některé jeskyně jsou volně přístupné nebo za malý poplatek.
  • Pro zkušené jeskyňáře a speleology jsou výzvou mnohé dosud neprozkoumané oblasti.

Na základě zmíněných ukázek vám dle vašeho přání zařadíme konkrétní aktivity nabízené pro danou oblast do vašeho itineráře a zajistíme jejich rezervaci. Vhodnost vybrané aktivity s vámi rádi zkonzultujeme.

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top