To nejlepší z Nového Zélandu

Túry s průvodcem - vysokohorská turistika komfortně po Novém Zélandu

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem - nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání. Pořádná túra trvá několik dnů, kdy si musíte nést vše sebou - oblečení, spacák, vařič, někdy i stan a hlavně velké zásoby jídla. To už je dost velká zátěž, která leckoho odradí a túra vám dá pořádně do těla. V dnešní době je možné některé túry jít komfortněji - jde-li se podél pobřeží, pak vám zavazadla převeze loď do místa noclehu, v horách si s nimi poradí vrtulník. Nebo tu je další varianta komfortního noclehu - na některých trasách najdete skvěle vybavené chaty.

Po celodenním trmácení plném brodění, bahnitých stezek, překonávání kamenných koryt vyschlých potoků na vás čeká pohodlí v podobě večeře od kuchaře, teplá sprcha a postel s peřinou, cestou si nesete jen vlastní oblečení, fotoaparát a pěkné zážitky. Mezi nejznámější túry, kde lze využít těchto služeb patří Milford a Routeburn Track, ale podobných nabídek se najde více. Některé jsou zcela unikátní - nabízejí návštěvu míst, na která se běžný tramp nemůže dostat, protože protínají rozsáhlé soukromé pozemky.

Komfortní varianta túry bývá také ideálním (a často jediným) řešením pro děti, klienty s jakýmkoliv zdravotním omezením, případně pro „pokročilé" ročníky.
Máte-li zájem o túru v takovém stylu, pak vám rádi doporučíme aktuální nabídky, zařadíme po konzultaci do vašeho itineráře a pomůžeme s rezervací.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top