To nejlepší z Nového Zélandu

Mořské kajaky - seakayaking na moři a jezerech Nový Zéland

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě. Prostřednictvím plavby na kajaku se vám Nový Zéland ukáže z venku...

Pohled na pobřežní scenérie z hladiny jezera, zálivu, zátoky nebo fjordu bývá fascinující. S trochou štěstí potkáte obyvatele vodní říše - volavky, kormorány, tereje, albatrosy nebo třeba delfíny, lachtany a tučňáky.

Plavit se můžete v mnoha lokalitách. Mezi naše nejoblíbenější patří Marlborough Sounds, kde najdete spleť velkých a malých zálivů, často chráněných před větrem a vlnobitím.

Další populární oblasti naleznete na severu Severního ostrova nebo třeba na opačném konci - na jihu Jižního ostrova ve fjordech a jezerech národního parku Fiordland.

Samozřejmě záleží na vhodném výběru ročního období a pak vždy na aktuální předpovědi počasí, ale to už přenechejte nám při zpracovávání vašeho itineráře. A nebojte se jste-li začátečník - můžete se plavit individuálně nebo organizovaně s průvodcem. Kajaky jsou bezpečné, sami jsme si prošli náročnými prověrkami (mořské kajaky vlastníme a aktivně je používáme)  a stabilita mořských kajaků obstála na výbornou.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top