Co je nového...

Vyhláška omezující kempování ve volné přírodě | Nový Zéland

23. 9. 2011

Největší omezení se týká obytných aut bez WC, sprchy a nádrže na použitou vodu a odpad. Ta obecně mnohde nesmí kempovat. Ani ve vyznačených tábořištích, která postrádají WC.

Při porušení vyhlášky - místních pravidel můžete dostat pokutu. Místní úřady zřídili pozice kontrolorů, kteří budou přes noc dohlížet na vybrané lokality a v případě potřeby pokutovat. Potřebné informace získáte v místních informačních centrech nebo z webu -viz odkazy níže.

Platí zásada: Nevíš-li, jsi-li na pochybách, pak se vždy zeptej!

Zdroje informací pro cestování v obytném voze (anglicky)

Veřejné kempy a pravidla kempování v jednotlivých regionech (dle místních vyhlášek)

Každý region, okres nebo město má vlastní politiku. Výše uvedené odkazy jsme vyhledali v dobré víře, že pomohou všem cestovatelům s nízkým rozpočtem nebo jen touhou volně cestovat. Uvítáme veškeré vaše postřehy, které pomohou k doplnění výše uvedených informací.

Obecně doporučujeme všem uživatelům obytných vozů bez sprchy a wc využívat komerční kempy a tábořiště pod správou DOC. Najdete je téměř všude po celém Novém Zélandu.

Původní článek o kempování na Novém Zélandu z 25.08.2011

Nová vyhláška o pokutování nelegálně volně kempujících turistů prošla vládním hlasováním a vyjde v platnost před zahájením Rugby World Cup.
Pokud se tedy chystáte na Nový Zéland - pozor na to kde můžete a nemůžete na noc zakotvit. Týká se to zejména všech turistů, kteří cestují a nocují bez příslušenství (WC) - se stanem, osobním či menším obytným vozem s pouze základním vybavením.

Místní správy mají 1 rok (od 1. září 2011) na změny jejich dosavadních regionálních vyhlášek, tak aby byly v souladu s novým zákonem.
Do jaké míry bude omezeno volné kempování záleží na místních samosprávách a DOC (Deparment of Conservation). Úřady dostanou do ruky účinnou “hůl” (řádně vymahatelné pokuty) na všechny, kteří budou porušovat daná omezení kempování. Omezení se budou týkat zejména všech aut bez WC (tedy včetně osobních aut a stanování). Měla by existovat mapa (nejspíše webová stránka s mapou), kde budou vyznačena místa určená k volnému kempování a naopak kde je nocleh zakázán nebo omezen jen na obytné vozy s WC. Všude by měla být značka zakazující nebo omezující kempování, případně by to mělo být obecně zřejmé (např. nocleh na ulici ve městě).Nový Zéland | obytné vozy

Obecně doporučujeme se řídit místními pravidly, respektovat značení, nocovat na místech k tomu určených. Nový Zéland nabízí širokou škálu jak komerčních kempů (veškeré potřebné zázemí, dražší), tak kempů ve správě DOC (jednoduché, levné).

Zde najdete znění zákona tak, jak prošel parlamentem (anglicky).

Obecné informace o kempování (anglicky).

Tento článek budeme průběžně doplňovat jak budeme získávat další informace. Pro detaily nás kontaktujte.

Aktuální příspěvky z blogu

Top