Novinky z Nového Zélandu

AKTUÁLNÍ SITUACE VSTUPU NA NOVÝ ZÉLAND

10. 7. 2020

Informace ohledně aktuální situace s cestováním a vstupem na Nový Zéland (v souvislosti s restrikcemi COVID 19).

Nový Zéland, stejně jako většina pacifických ostrovů, momentálně NEUMOŽŇUJE jakýkoliv vstup do země osobám bez NZ občanství či trvalého bydliště (rezidentům).

Držitelé NZ pasu nebo rezidenti mají vstup povolen, nicméně je podmíněn 14denní karanténou v k tomu přímo určeném "karanténním” hotelu okamžitě po příletu do země.Výjimkou jsou turisté a zahraniční návštěvníci země, kteří "uvízli” v zemi v ranném období covidové krize - ti mají zatím podmínky k legálnímu pobytu prodloužené.

Tento stav prakticky VYLUČUJE jakékoliv možnosti cesty na Nový Zéland což efektivně znamená, že nastávající letní incomingová turistická sezóna pro nás všechny zůstává velkým otazníkem.

Protože je však ekonomika Nového Zélandu výrazně závislá na turistickém ruchu, je možné, že během několika měsíců vláda svůj postoj přehodnotí a hranice se za určitých podmínek otevřou.

Prozatím jsou výše uvedené podmínky platné do září 2020, s výhledem na setrvání v daném stavu do konce roku 2020 (zdroj zde). Pokud tedy bude jakékoliv cestování na NZ možné, nejdříve (SNAD) po Novém roce...

Situaci intenzivně monitorujeme a v případě jakékoliv změny aktuálně platných podmínek dáme okamžitě vědět.

NICMÉNĚ I PŘESTO NÁS V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU O CESTU NA NOVÝ ZÉLAND NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT.

Aktuální příspěvky z blogu

Top