COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Novinky z Nového Zélandu


Všemi smysly, článek z Fiordland vychází v Koktejl

25 / 11 / 2016

Všemi smysly, článek z národního parku Fiordland, Nový ZélandNenechte si ujít! Prosincové číslo cestovatelského magazínu Koktejl přináší článek Vlaďky Kennett z týdenní expedice po nepřístupných fjordech NP Fiordland.
Podívejte se pod pokličku jednomu z nejzachovalejších ekosystémů Nového Zélandu - s námi!

....Po asi třiceti minutách letu vrtulník dosedl na barge, permanentně kotvící široký člun s přistávací plošinou, který zde používají lovci a rybáři...

...Přesedli jsme na malý člun, naložili týdenní proviant, který po nedlouhé plavbě přesouváme na hlavní loď. Bylo kolem třetí hodiny odpoledne, neskutečných 22 °C (na NZ v květnu rozhodně neobvyklých), a jedinou vadou na kráse byly velmi hladové písečné mušky sandflies (namu). S těmi se však v této oblasti počítá, a tak repelent zůstává na příští týden v kapse. Po seznámení s posádkou, dalšími členy expedice a bezpečnostními pokyny jsme se po dvou ubytovali ve svých malých, ale útulných kajutách a občerstvili se právě ulovenou modrou treskou. Expedice konečně začala - akce, na kterou jsem čekala a snila o ní několik let.

Doplňující informace a fotografie z fjordů národního parku Fiordland

Novinky z Nového Zélandu

Top