Co je nového...

Pozor na záludnosti pronájmu karavanu či auta na Novém Zélandu!

Na základě zkušeností s poptávkami klientů bychom rádi upozornili na záludnosti týkající se pronájmu ​vozů z půjčoven. 

Vedle webů samostatných autpůjčoven tu jsou rezervační systémy - weby s širokou nabídkou karavanů a osobních aut. Jestliže si podle takovéto nabídky rezervujete letenky, pak pozor​ - tyto rezervační systémy často nejsou online a nabízená auta ne​musí být nutně k dispozici​!​ I​ přestože vyplníte objednávku a zadáte číslo kreditní karty, pak jen potvrzujete svůj zájem, ale skutečné potvrzení nebo zamítnutí vám přijde tře​b​a až třetí den. Zejména weby s nabídkou karavanů a obytných aut prezentují neexistující (dávno vyprodané) vozy​ a přitom cenově výhodné auto není k dispozici. A když náhodou k dispozici je, pak si dejte pozor na podmínky pojištění spoluúčasti a všech příplatků, které nejsou v ceně​ na první pohled vidět! P​ozději se můžete divit, že cena vozu najednou vystřelí o 10, 20, někdy i 50% ​výše. V tom ​o​kamžiku už ale máte potvrzenou rezervaci a často ​strženou zálohu.
Proč​ jsou na takových webech neexistující nabídky? Malé půjčovny nejsou online propojené s rezervačními systémy. Rezervace se dělají postaru - emailem, po telefonu. Stejně to dělá i velký rezervační webový systém. Teprve po zaslání vaší objednávky pracovníci rezervačního webu osobně zjišťují zda je auto skutečně k dispozici. Jestliže autopůjčovna má ve své flotile pouze ​třeba ​pět vozů, pak se rychle vyprodají. 
My v True Travel spolupracujeme s většinou půjčoven a osobně zjišťujeme jaké auto je v danou dobu k dispozici. Některé vozy mohou být k dispozici i ve "vyprodaném" období, jen třeba pro cestu v obráceném pořadí (místo z Auckland do Christchurch pojedete obráceně) nebo o pár dnů dříve nebo později. Jste-li trochu flexibilní, pak třeba můžeme najít zdánlivě vyprodané auto.
Obecně platí, ​že ​čím dříve provedete rezervaci, tím lépe. Už tu bylo x klientů, kteří se dlouho rozmýšleli a mezitím jim veškeré výhodné nabídky aut utekly. Někdy se platí nevratná záloha, pak je dobré mít pojištění pro případ kdyby se vaše cesta neuskutečnila.

Doporučení jak postupovat při hledání auta / karavanu z půjčovny 

Chcete-li vaši novozélandskou dovolenou zorganizovat levně s dobrou cenou obytného vozu nebo auta, pak si nikdy nekupujte dopředu "výhodnou" letenku, koordinujte nabídku auta a letenky a váš program, tak aby karavan byl jistý v době nákupu letenky. Taktéž si předem nechej​te zkotrolovat váš itinerář. Setkáváme se s mnoha nerealistickými představami o cestování po Novém Zélandu, které se po nákupu letenky již těžko mění.
​Obrátíte-li se na tým True Travel, pak vám můžeme pomoci následovně:

  • zkontrolujeme reálnost vaší naplánované cesty - itineráře po Novém Zélandu
  • nabídneme vhodné auto / karavan
  • zajistíme odpovídající letenky
  • jsme přímo na Novém Zélandu - ​kdykoliv ​po​ ​ruce pro radu ​či pomoc

Pro rezervaci auta navštivte ​naši ​nabídku​ vozů z půjčovny

Chcete-li si sami najít letenky, pak zde je naše nabídka pro letenky na Nový Zéland

Možná budete chtít celou cestu připravit od A do Z včetně itienráře​ - pro takové cestovatele​ nabízíme služby šité na míru.

Aktuální příspěvky z blogu

Top