Co je nového...

Nový Zéland nejen na kole, po vodě, pěšky, letem

Léto už je za námi a přípravy na další sezónu v plném proudu. Zase jsme cestovali křížem krážem Novým Zélandem a rádi se podělíme o pár postřehů.

Cyklistické stezky na Novém ZélanduNový Zéland to s cyklo stezkama myslí vážně, v průběhu posledních let se postavily stovky kilometrů tras pro milovníky cyklistiky. Jedním z prvních počinů byl populární Otago Cetral Rail Trail. Dnes se dá projet na horském kole po mnoha dalších místech - jen zmíníme pár: Rotorua, Mackenzie Country, pánev jezera Wakatipu, West Coast nebo nový Around the Mountains Cycle Trail.

Stále více si uvědomujeme jak je významné poznávání Nového Zélandu z vody - ať se jedná o mořské pobřeží nebo řeky a jezera. Plavba na jachtě, vyhlídkové lodi nebo na kajaku patří podle nás k základním cestovatelským zážitkům. mnohá místa se dají poznat prakticky jen z vodní hladiny - oblasti Bay of Islands, Marlborough Sound, jezera Te Anau a Manapouri s vnitrozemskými rameny, která jsou technicky vnitrozemskými fjordy - každé z míst lehce zabere týden dovolené.

Pěší výlety jsou prakticky vždy součástí poznávací dovolené a i při krátchách vycházkách lze spatřit původní pralesy, zažít ptačí koncert, spatřit poslední zástupce velikánů. Jen vědět kam se vydat a neztrácet čas v obyčejném, i když krásném lese.

Vidět z ptačího pohledu vulkány nebo mnohá pohoří, fjordy a jezera Jižního ostrova je zážitek, který vždy vede k zamyšlení proč vlastně ještě nevlastníme pilotní průkaz... To se nedá popsat, to se musí zažít. na Novém Zélandu je nejvíce vrtulníků na světě v přepočtu na obyvatele, více jak 850 helikoptér na 4 milióny obyvatel! (Pro porovnání v celém Německu léta přibližně 700 vrtulníků)

A dostane se také na fandy historických letadech.

Nový Zéland, Hobitín

Trilogie Hobit zase navýšila počty zájemců o návštěvu Nového Zélandu. Samotný Hobitín patří mezi hlavní lákadla, níže je pár fotografií.

A na závěr zpráva z domova: Novozélandské papoušky nestor kea můžete spatřit přímo v ČR, konkrétně v liberecké ZOO. Právě se jim narodila tři mláďata, gratulujeme!

Aktuální příspěvky z blogu

Top