Praktické info

Ubytování - hotel, penzion, apartmán, motel, hostel, backpackers

Ubytování je součástí poznávání Nového Zélandu a příjemným zpestřením vaší dovolené. Nový Zéland nabízí širokou škálu od luxusních boutique hotelů po chatky v kempech. Během let jsme osobně nocovali ve většině námi doporučovaných motelů, hotelů a B&B, a proto víme co vám nabízíme. Rádi nabídneme osobní přístup při výběru ubytování.

V letní sezóně (listopad - březen) doporučujeme včasnou rezervaci, zvláště máte-li zájem o nejlépe umístěné hotely a motely (v atraktivních lokalitách) nebo o nižší ceny. Totéž platí i v zimní lyžařské sezóně (červenec - září) v horských regionech Queenstown, Wanaka nebo NP Tongariro.

Druhy ubytování

Luxusní, výjimečné ubytování

Luxus znamená pro každého něco jiného, a proto je naše nabídka vždy individuální a šitá na míru vašim zájmům. Například někdo preferuje známé hotelové značky jako je Sofitel. V našem portfóliu je výběr výjimečných ubytování od boutique hotelů po horské chaty, vybíráme je vždy s ohledem na váš vkus. V mnoha z nich jsme osobně nocovali. Doporučujeme včasnou rezervaci, zejména mimo města bývá omezený výběr.

Hotely

Najdete je v každém významnějším městě a v turistických střediscích. Od motelů se liší nepřítomností kuchyňky nebo kuchyňského koutu, ale s plným a obvyklým hotelovým servisem. Na pokoji je varná konvice. Snídaně je obvykle za příplatek. Často lze připlatit polopenzi, ve většině případů se nabízí možnost stravování v hotelové restauraci.

Cestujete-li ve větší skupině a požadujete-li snídaně (čtěte o zkušenostech cestovatelů níže) nebo polopenzi, pak je hotel oblíbeným řešením, na druhou stranu hotel nenahradí lidštější prostředí novozélandských motelů.

Ceny od 130 NZD/noc/2 osoby.

Motely

Nejrozšířenější styl ubytování - minimálně dvojlůžko, často přízemní rodinné apartmány se dvěma a více ložnicemi. Samozřejmostí je sprchový kout a WC, většinou s kuchyňkou nebo kuchyňským koutem, někdy pouze varnou konvicí a toasterem. V některých ubytováních se nabízí snídaně (na objednávku, nebývá v ceně, kolem 10-25NZD), příležitostně i polopenze. Motely jsou na Novém Zélandu obvykle lépe vybavené a prostornější než hotelové pokoje známých řetězců. Ideální způsob ubytování.
Ceny od 130NZD/noc/2 osoby.

Apartmány

Ubytování ve stylu plně vybaveného rodinného bytu/prázdninového domku, vhodné při několikadenním pobytu v jedné lokalitě. Předpokládá se, že si budete sami vařit. 
Ceny od 140 NZD/noc/2 osoby.

Kempy

Většinou pod názvem Holiday Park, s kompletním ale obvykle společným zázemím - sociální zařízení, kuchyně, někde i společenská místnost. K těmto kempům vždy dojedete autem, či karavanem (poplatek za osobu je kolem 10-14NZD). Často nabízejí ubytování - od jednoduchých chatek pouze s lůžkem či palandou po plně vybavené chaty ve stylu motelu nebo prázdninového bytu (včetně vlastního sociálního zařízení a kuchyně).

Backpackers

Ubytování ve stylu známých mládežnických hostelů. Jsou určeny zejména pro mladé nezávislé cestovatele. Standard tohoto ubytování bývá velice proměnlivý. O něco vyšší kvalitu nabízí síť YHA.
Ceny od 20 NZD/noc/jedna osoba (1-, 2- či vícelůžkové pokoje se společným sociálním zařízením)

Prázdninové domy, apartmány - dlouhodobý, několikaměsíční pobyt

Někteří z vás na NZ přijíždějí za účelem dlouhodobého např. obchodního či studijního pobytu, někdy i s celou rodinou. Pak je vhodným řešením pronájem bytu nebo domu. I s touto službou, kterou uvítají rodiny s dětmi nebo lidé vyžadující soukromí, máme bohaté zkušenosti. Podle aktuální nabídky nemovitostí k pronájmu vám zprostředkujeme a předem zajistíme vhodné bydlení. Zde opravdu doporučujeme nás včas kontaktovat, aby se včas ujasnily vaše představy a my mohli nastínit možnosti místního trhu s nemovitostmi dle dané lokality.

Připojení na Internet

Mnohé ubytování nabízejí vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě. Obvykle má každé ubytování trochu jiný systém jak se připojit, buď mají vlastní wifi nebo používají služeb jedné z mnoha celonárodních nebo lokálních sítí. Mnohde už je zdarma, ale... Někde zaplatíte kolem 5-10NZD za den (Pozor - některé hotely mají velice drahé připojení, dopředu si zjistěte cenu než se přihlásíte do sítě).

Snídaně - objednat nebo si sám připravit?

Stojíte-li před rozhodnutím zda si k vašemu ubytování přikoupit snídani, nebo si nakoupit jen potraviny a v motelu si vše připravit sám, může vám být dobrou radou následující text.
Kontinentální snídaně stojí v rozmezí 12 až 25NZD/os, vařená snídaně cca 15 až 40NZD/os podle druhu motelu/hotelu. Kontinentální snídaně se většinou skládá z toustového chleba, másla/margarínu, džemu, medu, conrflakes - kukuřičných lupínků nebo müsli, džusu, mléka a čaje nebo kávy.

Vařená snídaně většinou navíc nabízí orestovanou slaninu s vejcem ala volské oko, často s bramborovou plackou - tzv "hash brown". Dle ohlasů mnoha našich klientů se kontinentální snídaně brzy přejí, navíc je zbytečně drahá. Káva, čaj a mléko jsou vždy na pokoji, v obchodě předem koupený toustový chléb, džem a marmeláda stojí zlomek ceny účtované hotelem/motelem. Doporučujeme snídani objednat až při příjezdu do ubytování.

Není nutné, až na výjimky, ji předem objednávat spolu s ubytováním. Před vaší žádostí o objednání ubytování spolu se snídaní zvažte výše uvedené. Na připomínky a stížnosti během pobytu nelze brát zřetel. 

Rezervujete-li si hotely a motely sami, pak některé z nich nabízí zvýhodněný balíček se snídaní.

Top