Praktické info

Doprava na zájezdech Nový Zéland

Zájezdy s průvodcem mohou mít několik forem. Od exkluzivní privátní cesty, kdy průvodce řídí a stará se jen o vás, ať jste manželský pár nebo malá skupina přátel, kde dopravním prostředkem bývá osobní auto, po velký autobus, kde se o cestující stará řidič spolu s průvodcem.

Jaké dopravní prostředky se dají očekávat?

U běžných zájezdů preferujeme malé 12ti místné minibusy, někdy až 17ti místné. Na Novém Zélandu převažují minibusy Toyota Hiace, také používáme Ford Transit, pro náročnou klientelu nebo větší skupiny pak Mercedes Transporter. Obvykle je zavazadlový prostor v zadní části vozu, někdy se používá přívěs. Minibusy Toyota Hiace mají užší sedačky, a proto je možné, že se větší osoby, zejména při plném obsazení, nemusí cítit úplně pohodlně. Sami nejraději preferujeme mikrobus pro 12 osob, který je obsazený maximálně 8 cestujícími. Standardní - levnější zájezdy jsou obsazovány do plného počtu.

Skupiny v počtu cca 15-24 cestujících se často setkají s malým autobusem Mitsubishi Rosa nebo obdobným, buď se zavazadlovým prostorem nebo s přívěsem. Někdy stačí řidič-průvodce v jedné osobě, někdy je řidič a extra průvodce. Zájezdy pro 25 osob a více bývají obsazovány klasickým velkým autobusem. Zde je vždy k dispozici novozélandský řidič a český průvodce.

Top