Novinky z Nového Zélandu

Dovolená v obytném voze? Jaký řidičák na NZ?

PLÁNUJETE ZAPŮJČIT SI OBYTNÝ VŮZ NA NOVÉM ZÉLANDU? Upozorňujeme, že obytné vozy na příští sezónu 2017/18 jsou již teď (duben 2017) mnohde nedostupné a když už nějaké zůstanou, tak s velmi vysokou cenou.
CObytný vůz u jezera Wakatipu, Queenstownhcete-li si půjčit na Novém Zélandu obytné auto, pak doporučujeme tento postup:

  1. Napište nám a poptejte auto včetně letenky a informujte nás jak moc jste flexibilní co se termínu odletu a návratu týče.
  2. My zjistíme kdy je vámi poptávaný druh obytného auto k dispozici (v rámci poptávaného termínu) a v jakém směrování (AKL>CHC nebo CHC>AKL), auto odsouhlasiíte a my ho závazně zarezervujeme. Bývá větší šance sehnat obytné auto z Christchurch do Auckland.
  3. Teprve podle dostupnosti / termínu kdy je vůz k dispozici souběžně nabídneme letenky. Je větší pravděpdobnost, že více ušetříte na vhodném = levnějším obytném autě než na letenkách!

Jaký řidičský průkaz po vás bude chtít novozélandská půjčovna?

Vzhledem k narůstajícímu počtu nehod zaviněných turisty, novozélandské půjčovny aut výrazně zpřísnily předávání aut a obytných vozů turistům. JE NEZBYTNĚ NUTNÉ mít u sebe OBA DRUHY ŘP - a to mezinárodní řidičský průkaz v angličtině - Ženeva 1949 SPOLU s vaším klasickým (českým/evropským) řidičským průkazem. Mezinárodní řidičský průkaz sám o sobě je neplatný!!! Máme bohužel zkušenosti, že turisté přijeli na NZ pouze s ním (bez českého) a zůstali bez auta!!!

Více informací na stránce Pronájem auta z půjčovny

Aktuální příspěvky z blogu

Top