Co je nového...

Doubtful Sound a nejkrásnější plavby světa | Nový Zéland, národní park Fiordland

Nový Zéland | Doubtful Sound - FiordlandLegendární internetový portál America Online (AOL) vybral z celého světa sedm nejkrásnějších scénických plaveb. Potěšil nás jejich výběr - plavba po fjordu Doubtful Sound se ocitla ve vybrané společnosti těch nejhezčích zážitků, které svět může nabídnout.

Jsme si vědomi krás přírody národního parku Fiordland a jeho fjordů. Fiordland není jen Milford Sound a mnozí cestovatelé na toto bohužel zapomínají. Níže najdete fotogalerii z Doubtful Sound, tak jak jsme ho sami během našich výprav zažili. Máte-li o plavbu po fjordu Doubtful Sound zájem, pak vám rádi pomůžeme s její rezervací, poradíme jaká místa v okolí navštívit a jak ideálně zkoordinovat vaši cestu. Však je Fiordland jedním z našich domovů.

A v jaké společnosti se dvoudenní scénická plavba po fjordu Doubtful Sound ocitla?

Penobscot Bay, Maine, USA

Plavit se ve škuneru pod plnými plachtami můžete s  Maine Windjammer Association.

Glacier Bay National Park, Alaska, USA

Žádná silnice tam nevede, majestátné ledovce můžete pozorovat pouze z pohodlí (a tepla) výletních lodí.

Norské fjordy

Ty není třeba představovat, nejvíce dramatickou scenérii nabízí fjordy Geiranger Fjord a Sognefjord.

Francouzská Polynésie

Azurově modré laguny, nádherné pláže jak s černým, tak "zlatým" pískem, svěží zelená bujné vegetace. Zejména jsou dopučeny ostrovy Tahiti, Bora Bora a Huahine.

Francouzská riviéra

Okouzlující pobřeží s bohatou historií lemující francouzskou pevninu. Návštěvníky z celého světa sem přitahují nejen příznivé klimatické podmínkami dané blízkostí přímořských Alp, úchvatná příroda a azurové moře s plážemi se "zlatým" pískem, ale  také atraktivní letoviska a množství kulturních památek.

Antarktida

Nejlepší způsob jak vidět zmrzlou divočinu je z paluby lodi. Údajně nejzajímavější jsou Deception Island, Half Moon Island a Lemaire Channel.

Navíc můžeme doporučit sub-antarktické ostrovy, přezdívané Galapágy Jižního oceánu, které jsou pod správou Nového Zélandu a Austrálie. Jak do Antarktidy, tak na sub-antarktické ostrovy se lze vydat z novozélandského Christchurch. Máte-li o takovou plavbu zájem, pak se na nás obraťte.

Aktuální příspěvky z blogu

Top