Ragby neodmyslitelně patří k Novému Zélandu. Však je také novozélandský reprezentační tým All Blacks jedním z nejlepších ambasadorů. Navíc se letos v roce 2011 bude konat nejvýznamnější svátek ragby a jeho fanoušků - Rugby World Cup neboli Světový pohár v ragby na Novém Zélandu.
Zápasy základních skupin budou ve všech větších městech, zapojí se jak nejjižnější město Invercargill, tak severně položené Whangarei, tato města jsou od sebe vzdálená 1100km. Čtvrtfinále se budou konat ve Wellington a Auckland, semifinále a finále v Auckland.
Světový pohár jistě přiláká i nejednoho českého nebo slovenského fanouška. Naše CK True Travel je připravena nabídnout pomoc všem, kdo se vypraví na Nový Zéland. V rámci balíčků můžeme nabídnout kompletní cestovatelský servis nebo zajistit pouze vybrané služby dle vašeho přání - osobní nebo obytný vůz z půjčovny, ubytování, letenky včetně vnitrostátních nebo pomoci zkoordinovat váš cestovní itinerář s vybranými zápasy.
Program utkání 7. Světového poháru v Ragby, který se bude konat na Novém Zélandě od pátku 9. září do neděle 23. října 2011.
Ragbyové Mistrovství světa bude největší sportovní akcí roku 2011 a bude zahájeno zápasem v Auckland, kde se domácí utkají v zápase skupiny A se svými tichomořskými sousedy – Tongou.
Pro 48 duelů, obsažených v Turnaji, je připraveno 13 stadionů ve 13 městech: Auckland, North Shore (Auckland), Whangarei, Hamilton, Rotorua, New Plymouth, Napier, Palmerston North, Wellington, Nelson, Dunedin, a Invercargill.
Ragby je sport, při kterém dvě patnáctičlenná mužstva se snaží dopravit míč v podobě šišky do protihráčova brankoviště. Míč se přenáší v rukou a smí se nahrávat pouze dozadu, dopředu se dá jen kopnout.
Začátky ragby sahají až do první poloviny 19. století. V roce 1823 zvedl při fotbalovém utkání studentů, které se konalo ve městě Rugby, míč do ruky William Webb Ellis a utíkal s ním k brance. Tak údajně vznikla hra s názvem ragby.
První klub vznikl v Anglii v roce 1843. Pravidla byla sjednocena v roce 1871 a mezinárodní federace ragby International Rugby Board funguje od roku 1886. Brzo se tento nový sport rozšířil po celých britských ostrovech a přes kanál La Manche do Evropy.
Do Čech přivezl ragby známý tvůrce Ferdy Mravence, kreslíř a spisovatel Ondřej Sekora.
Světový pohár v ragby (nekdy také nazývaný mistrovství světa) se pořádá od roku 1987 každé čtyři roky formou jednoho turnaje, na který se týmy musí kvalifikovat. Poslední světový pohár v ragby byl ve Francii roku 2007, tehdy zvítězil tým Jihoafrické republiky, za ním byla 2. Anglie, 3. Argentina, 4. Francie.
Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.
Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.
Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.
Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.
Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.
Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.
Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.
Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.
Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.
Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.
Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.
V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.
Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.
Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.
Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.
Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.
Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.
Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.