Kaikora

Kaikora je pouze 2 a půl hodiny jízdy severně od Christchurch nebo 2 hodiny jižně z Picton (pokud nevlastníte auto, pravidelně zde zastavují linky autobusů i vlak).

Díky snadno přístupnému pozorování velryb, delfínů a lachatnů se město Kaikora stalo jedním z nejvyhledávanějších destinací Nového Zélandu. Narůstající počet turistů městu pomohl vyřešit upadající ekonomiku, a tak má dnes město prostředky k udržení si svého historického centra. Zachovalost a krása historických budov mísící se s kouzlem přírody obklopující Kaikoru inspirovala mnoho umělců, jejichž díla lze pozorovat po celém městě.

Pozorování velryb s Whale Watch Ltd.

Historie / Společnost

Whale Watch Kaikora New Zealand je novozélandská společnost, kterou vlastní největší a nejznámější maorský kmen Ngai Tahu (čti: Nátahu), konkrétně rodiny Kati Kuri v Kaikoře. Legenda praví, že jejich prapředek Paikea byl nejmladším a nejoblíbenějším synem náčelníka Uenuku z ostrova Mangaia (dnešní Cookovy ostrovy). Starší bratři žárlili na oblíbenost svého mladšího bratra. A tak se společně spikli a rozhodli se bratra na dalším rybářské plavbě zabít. Paikea však tento rozhovor slyšel, a když byli všichni společně na moři, úmyslně potopil loď a své bratry utopil. Sám se poté držel posledního zbytku lodi a čekal na svou smrt. V tom se však zjevila velryba Tohora, vzala Paikeu na svůj hřbet a bezpečně ho dostala až na pobřeží, kde Paikea začal svůj nový život. Několik let poté jeden z jeho synů Tahupotiki cestoval níže na jih, až se usadil na dnešním Jižním ostrově a založil kmen Nagai Tahu, kam patří i lidé Kati Kuri.

A byli to právě lidé Kati Kuri, konkrétně jejich náčelník Bill Solomon, který v 80. letech minulého rozhodl podnikat v oblasti turismu - pozorování velryb. Věděl, žeKaikora nabízí nádherné výhledy na moře spolu se zasněženými vrcholky hor a byl si vědom návaznosti na legendu o Paikei a velrybě Tohora. Vycházel z předpokladu, že turisty láká pozorovat mořský život, který v okolí Kaikory velmi bohatý a v neposlední řadě zde viděl možnost, jak vyřešit problém velké nezaměstnanosti a upadající ekonomiky.

Dnes je společnost Whale Watch již několikanásobným držitelem mnoha různých ocenění v oblasti cestovního ruchu a garantují 95% úspěšnost pozorování Giant Sperm Whale - tedy vorvaně obrovského.

Fotogalerie a další informace zde.

Pozorování velryb

Pokud se chystáte se do města Kaikoura a rádi byste se zúčastnili výletu na lodi, se kterou se dostane do těsné blízkosti velryb, lachtanů a s trochou štěstí i delfínů - rezervujte si svůj výlet již nyní na info@truetravel.cz

Whale Watch Kaikora pravidelně nabízí slevy na své výlety nebo speciální balíčky na kombinace výletů spolu s výhodným ubytováním, stravováním či dalšími aktivitami ve městě. Zeptejte se nás a my vám rádi zjistíme aktuální nabízenou akci!

Začátek vždy v 7:15, 10:00, 12:45, 15:30*, kde se přihlásíte na recepci v kanceláři Whale Watch

Délka - celkem cca 3 a půl hodiny, na vodě cca 2 a půl hodiny

Cena** - dospělí: NZ$ 145, děti (3-15): NZ$ 60

- v případě, že během výletu nespatříte žádnou velrybu, tak je automaticky vráceno 80% ze zaplacené částky

- pro velkou oblibu doporučujeme včasnou rezervaci! info@truetravel.cz

Cena zahrnuje - cestu autobusem do přístavu od kanceláře a zpět, komfortní loď se zasklenou kajutou a toaletou, prezentaci na velké plazmové obrazovce, palubní posádku (kapitán, "hledač velryb”, váš průvodce, který provádí během celé plavby, personál starající se o pohodlí pasažérů a pasažéry trpící mořskou nemocí). Cena nezahrnuje - prášky proti nevolnosti (typu kinedryl), občerstvení.

S sebou - teplé oblečení, boty s plochou podrážkou!, pokud se chystáte i ven na palubu, tak doporučujeme nepromokavou bundu, fotoaparát, v létě sluneční brýle a opalovací krém, doporučujeme prášky proti mořské nemoci

*pouze od listopadu do března

** možnost rodinných a skupinových slev - pro bližší informace nás kontaktujte

Top