COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

CK True Travel a dobrovolné aktivity


Nový Zéland jsme si vybrali pro jeho přírodu, životní styl a v neposlední řadě proto, že se dokonale shoduje s našimi zájmy. Oproti České republice zde máme o něco lepší příležitost se věnovat aktivitám, které "nás berou", přinášejí nám uspokojení a jsou užitečné. Na Novém Zélandu je mnoho specializovaných profesí dobrovolných - hasiči, služba první pomoci St John, horská služba, nebo ochrana přírody.

A tak i my se aktivně na některých takových podílíme:

Vlaďka je se svým záchranářským psem Žakem členem týmu místní horské služby a Wakatipu Search & Rescue.
V Glenorchy kde žije, založila a vede dobrovolnický projekt "Active Glenorchy" na ochranu historického a přírodního dědictví Národního parku Mt Aspiring a Richardson Mountains.

Martin se angažuje v ochraně Národního parku Fiordland: v pohoří Murchisons se účastní a vede výpravy na výměnu a kontrolu pastí na predátory (jediné oblasti, kde stále ve volné přírodě žije slípka takahe), pomáhá Pomona Island Trust, založil a podílí se na vedení dobrovolného sdružení Eglinton River Habitat (www.fiordlandrestoration.co.nz), které ja zaměřeno na ochranu rybáka novozélandského a dalších druhů, kteří žijí v údolí řeky Eglinton, atd.

Prostřednictvím True Travel Ltd a tím i jménem vás, našich klientů, také finančně přispíváme na jednotlivé projekty. 

Nový Zéland také stále poznáváme prostřednictvím absolvování nových túr, plaveb na kajaku po jezerech a zálivech, jízdy na kole, během kulturních akcí, návštěv farem, zjišťováním informací při psaní článků, atd. 
O všechny nabyté zkušenosti se s klienty rádi podělíme.

Chcete se sami podílet či přispět na některé z dobrovolných aktivit? Ozvěte se nám! Rádi vám doporučíme konkrétní projekt a dohlédneme aby váš dar byl efektivně využit. 

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top