Na jak dlouho na Nový Zéland?

Dovolená u nás na Novém Zélandu je snem mnoha lidí, ale kolik času si na ni vyhradit? Mnozí se k nám na Nový Zéland vracejí, i když to původně, během první návštěvy vůbec neměli v úmyslu. Jak Nový Zéland, tak Austrálie si zaslouží samostatnou dovolenou. Samozřejmě jsme si vědomi, že je to nakonec otázka kompromisu, kde limitující veličiny jsou délka dovolené, náklady na cestu a vaše cestovatelské plány do budoucna. Je třeba si uvědomit, že Nový Zéland je velice rozmanitá země, jen o malinko menší než Itálie a větší než Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Koho kdy napadne projet celou Itálii za 2 týdny? Nový Zéland je sice vedle Austrálie relativně malý, ale nesrovnatelně pestřejší. Zajímavá místa jsou doslova na každém rohu: Město plachet Auckland láká na kulturu, muzea, gastronomické specliality a výlety na okolní ostrovy s plážemi a vinicemi. Rotorua je centrem maorské kultury a geotermálních polí. Horské středisko Queenstown nabídne každému něco: od lyžování přes turistiku, plavbu v tryskovém člunu (jetboat), adrenalinové atrakce jako je bungee jumping po chuťové zážitky gastronomické. Nový Zéland produkuje nejlepší Sauvignon Blanc na světě, nejen v Marlborough. Christchurch je výchozím bodem pro dovolenou na Jižním ostrově.

Nový Zéland nabízí vše: od pouštních útvarů jako na Sahaře, přes sopky a ledovce po mohotný hřeben Jižních Alp a unikátní pralesy.

Zájezdy přes půlku Austrálie za tři týdny nebo celý Nový Zéland za týdny dva opravdu jsou opravdu na hraně. Mnohá místa se vidí krátce, za okénky autobusu neboť není příležitost zastavit. Velký rozdíl přinese možnost přidání několika dnů k dovolené. Doporučujeme zážitky vstřebat v pomalejším tempu s pohodovými večery nad sklenkou vína.

Kolik času věnovat dovolené na Novém Zélandu?

Let vrtulníkem, národní park Fiordland, Nový Zéland

Nový Zéland za 1 týden

  • pouze vybraná místa jednoho - Jižního nebo Severního ostrova

Nový Zéland za 2 týdny

  • návštěva jednoho - Jižního nebo Severního ostrova Nového Zélandu (podívejte se na zájezd po Jižním ostrově)
  • návštěva vybraných míst obou ostrovů - doporučujeme vnitrostátní přelet nebo velice vyvážený pozemní program zájezdu, kdy je nutná dokonalá znalost všech míst ve jménu maximálního využití vašeho času stráveného na Novém Zélandu.
  • procestování obou ostrovů autem a bez zkušeností, kdy si řídíte sami a nevíte co sledovat, a jak si někteří cestovatelé nebo cestovní kanceláře představují, vnímáme jako nešťastné řešení. Ale když vaše dovolená nemůže být delší, pak se lze přizpůsobit za cenu delšího času stráveného v autobuse nebo autě. Chápeme to, a proto nabízíme poznávací zájezd na 17 dní. Většinu zátěže převezme průvodce a vy se můžete v klidu věnovat pozorování čarokrásné přírody.

Nový Zéland za 3 týdny

  • návštěva obou ostrovů, ideálně v poměru 2 týdny na Jižním a 1 týden na Severním ostrově ( to nejlepší z Nového Zélandu - zájezd Grand New Zealand)
  • návštěva Jižního ostrova spojená s několikadenní túrou

Nový Zéland za 4 týdny

  • ideální doba pro procestování "celého" Nového Zélandu od severu k jihu nebo naopak
  • návštěva obou ostrovů spojená s několikadenní túrou

Mt Cook a tyrkysové jezero Pukaki, Nový Zéland

Nový Zéland za 5 týdnů a více

  • návštěva obou ostrovů, dostatek času si vychutnat jednotlivá místa, možnost více než jedné túry (zde již záleží na konkrétních preferencích).

Výše uvedené berte jako orientační časy, je to naše doporučení jak by měla být dlouhá dovolená. Samozřejmě lze připravit zkrácené a přesto poměrně rozumné programy, také záleží na vašich zájmech - co preferujete vidět, zažít, vyzkoušet... Jen mějte na paměti, že Nový Zéland je o klidu a vychutnat si ho znamená nespěchat.
Rozhodujete se který ostrov upřednostnit? Nový Zéland je nejznámější pro své přírodní krásy a nejkrásnější scenérie nabízí Jižní ostrov, zejména pak jeho jižní část - nejvyšší hora Mt Cook, ledovce Fox a Franz Josef, oblast jezera Wakatipu s městečkem Queenstown, fjordy Národního parku Fiordland, atd...

Oceníte služby novozélandského průvodce? Vyberte si poznávací zájezd na Nový Zéland. Preferujete konkrétní téma cesty, golf, fotografování, víno, atd? Pak zkuste tématické zájezdy a cestování.

Cestování na míru? S podrobným itinerářem nebo flexibilně s osobním průvodcem? Dovolená na míru jen z naší dílny.

Rádi cestujete nezávazně? Půjčte si obytný vůz, karavan nebo osobní auto z půjčovny. Samozřejmě vždy rádi poradíme, Nový Zéland známe jak své boty :-)

Top