Fotogalerie

Rafting na řece Rangitata a Mesopotamia

Řeka je živena z ledovců Jižních Alp a rafting na ní bývá označován jako nejlepší na Novém Zélandě. Téměř tříhodinová plavba kaňonem řeky Rangitata je velice vzrušující, v jednom místě s peřejemi pátého stupně obtížnosti, které patří mezi nejnáročnější komerčně splavné úseky na celém Novém Zélandu. Přesto předchozí zkušenost není potřeba. Je požadována dobrá fyzická kondice a minimální věk 15 let. Jestliže nemáte odvahu na nejobtížnější úseky, pak je můžete obejít po břehu nad kaňonem.

Samotné prostředí je nádherné, autem lze dojet až do místa zvaného Mesopotamia, s výhledy na nedaleké Jižní Alpy. Rozlehlá farma Mesopotamia Station nabízí také ubytování. Oblast je vhodná jak k pěší turistice, tak k lovu vysoké zvěře.

A zde je (anglicky) co o samotné akci řekli jedni z raftařů, kteří měli srovnání: Best thing about your rafting trip is the time on the water. The scenery is stunning, the river is perfectly graded to get more and more interesting and the run is long enough that you feel you've had a worthwhile experience not just a taster which sadly too many tourist attractions are! The opportunity to swim, jump off rocks all adds to the experience.
The big advantage about Rangitata is that it’s a full day that offers much more than just a quick raft.
The whole experience is a lot more involved starting with getting welcomed into the lodge. You can have a bit of chat with your fellow victims and you guys while devouring the lunch.  All the staff were quick to get a bit of banter going which for the quieter people helps them to feel included.
Your lodge offer and BBQ afterwards makes it a full day event and more memorable than just the rafting as you have a full experience.
We have stayed in backpackers that are more expensive and vastly inferior to your place (not that we want you to charge us more if we come back).

Lokalita: Geraldine - Peel Forest, Jižní ostrov, Nový Zéland |

Chcete rafting na řece Rangitata zkusit v rámci poznávacího zájezdu po Novém Zélandu? Lze přidat na začátek nebo konec zájezdu.  Nebo cestujte po vlastní ose, připravíme vám itinerář pro  individuální dovolenou na míru, případně si jen půjčíte auto z půjčovny. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme včasnou rezervaci - kontakt: info@truetravel.cz

Rafting na řece Rangitata a Jižní Alpy, Nový ZélandMesopotamia, řeka Rangitata, Nový ZélandPřes peřeje řeky Rangitata, Nový ZélandŘeka Rangitata, na raftu přes peřeje, Nový ZélandPeřeje, řeka Rangitata, Nový ZélandZdolaná peřej, rafting, Nový ZélandNa raftu přes peřeje, Rangitata, Nový ZélandZájezd připraven na rafting, Rangitata, Nový ZélandMesopotamia Station - farma, Nový Zéland
Top