Fotogalerie

Queenstown


Toto malé město ležící na břehu malebného jezera Wakatipu je pulsujícím turistickým centrem Jižního ostrova. Svou polohou je vhodné jako výchozí místo pro objevování okolních míst jako je Arrowtown nebo Glenorchy, k mnoha túrám, také k absolvování některých adrenalinových aktivit. Nespočet restaurací, kaváren, pubů, klubů a dokonce i multikino nabízí bohatý noční život.
Během návštěvy města se určitě vydejte na Bob's Peak, ať pěšky nebo lanovkou Skyline Gondola, na vrcholu naleznete vyhlídku s restaurací s výhledem na Lake Wakatipu, město a okolní alpské masívy. Chcete-li celodenní túru, pak pokračujte z Bob's Peak na vrchol Ben Lomond, kde se vám naskytne nádherný 360panoramatický výhled na jezero a okolní hory.
Z populárních aktivit musíme zmínit jetboating. Shotover River a zejména její Skippers Canyon jsou jednou z hlavních atrakcí Queenstownu, jen se nenechte zlákat nabídkou na plavbu jetboatem proslulým Shotover Jet - to je těžká komerce, kde poměr zážitek/cena určitě není ve váš prospěch. Taktéž plavby jetboatem po jezeře postrádají kouzlo - zde se ztrácí smysl těchto "tryskových člunů”. Kdo si chce sjet kousek pořádné vody na raftu, pak může zkusit výše zmíněnou Shotover River a její Skippers Canyon.
Mezi městský „inventář" nepochybně patří parník TSS Earnslaw. Romantici si rádi vychutnají nostalgickou plavbu parníkem, který brázdí vody jezera již od roku 1912. Také se lodí dostanete na druhý břeh jezera i s kolem, odkud vede mezi cyklisty populární cesta směřující k jezerům Mavora a dále do Te Anau.
Queenstown a okolí nabízí mnoho dalších aktivit, zeptejte se nás a poradíme vám, však je to naše centrum!

Nejlepší aktivity v Queenstown

  • lanovkou na Bobs Peak nebo celodenní výstup - túra na Ben Lomond
  • plavba v tryskovém člunu Skippers Jet po řece Shotover
  • plavba parníkem Earnslaw
  • vycházka do botanické zahrady Queenstown Gardens, tip: tam nebo zpět jděte po stezce podél jezera, odvděčí se nádhernými výhledy na okolní hory
  • na kole po Queenstown Trail

Lokalita: Otago, Jižní ostrov, Nový Zéland

Remarkables, Queenstown, Nový ZélandParník Earnslaw, vyhlídková plavba, Queenstown, Nový ZélandJezero Wakatipu, plavba parníkem, Queenstown, Nový ZélandFrankton Arm na podzim, Queenstown, Nový ZélandQueenstown z letadla, Nový ZélandMezinárodní letiště Queenstown, Nový ZélandQueenstown, Nový ZélandRemarkables v zimě, Queenstown, Nový ZélandNoel Coutts a Ela, Bobs Peak, Queenstown, Nový ZélandJezero Wakatipu z Bobs Peak, Queenstown, Nový ZélandChurch Street, Queenstown, Nový ZélandFrankton Arm, Queenstown, Nový ZélandVýstup na Ben Lomond, Queenstown, Nový ZélandLyžování, Remarkables, Queenstown, Nový ZélandNábřeží, Earnslaw Park u Queenstown Bay, Nový ZélandVillage Green, centrum Queenstown, Nový ZélandPláž v centru Queenstown a Eichardt's Hotel, Nový ZélandRestaurace Botswana Butchery, Queenstown, Nový ZélandLet na letiště do Queenstown, Nový ZélandQueenstown Bay, západ slunce, Nový ZélandFarma Walter Peak u Queenstown a Earnslaw, Nový ZélandPodzim ve Wakatipu Basin, Queenstown, Nový ZélandPřístav, Frankton Arm, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, Remarkables, Nový ZélandQueenstown, přístav, Nový ZélandPěší zóna v Queenstown, Nový ZélandGolf, Jacks Point, Remarkables, Queenstown, Nový ZélandPohled z Bobs Peak na Queenstown a Remarkables, Nový ZélandQueenstown, Shotover Jet, řeka Shotover, Nový ZélandQueenstown, Anglikánský kostel sv. Petra, Nový ZélandPodzim v Queenstown, botanická zahrada, Nový ZélandQueenstown, hotel Mercure, Nový ZélandQueenstown, paraglide a Remarkables, Nový ZélandParagliding, Queenstown, Nový ZélandBathhouse Cafe, bývalé lázně, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, parník Earnslaw, Nový ZélandQueenstown, Bob's Peak, lanovka pro luge, Nový ZélandQueenstown, původní Eichardt's Hotel, Nový ZélandQueenstown z Peninsula Hill - Kelvin Heights, Nový ZélandVyhlídka z Ben Lomond, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, Petr Janda a Olympic, Nový ZélandQueenstown, ranní červánky, Nový ZélandEichardt's Private Hotel, Queenstown, Nový ZélandGolfové hřiště na Kelvin Heights a Queenstown, Nový Zéland
Top