COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Zájezdy oceánie - výběr destinace


Queenstown

Lanovka na Bobs Peak, Queenstown a Remarkables, Nový Zéland


Toto malé město ležící na břehu malebného jezera Wakatipu je pulsujícím turistickým centrem Jižního ostrova. Svou polohou je vhodné jako výchozí místo pro objevování okolních míst jako je Arrowtown nebo Glenorchy, k mnoha túrám, také k absolvování některých adrenalinových aktivit. Nespočet restaurací, kaváren, pubů, klubů a dokonce i multikino nabízí bohatý noční život.
Během návštěvy města se určitě vydejte na Bob's Peak, ať pěšky nebo lanovkou Skyline Gondola, na vrcholu naleznete vyhlídku s restaurací s výhledem na Lake Wakatipu, město a okolní alpské masívy. Chcete-li celodenní túru, pak pokračujte z Bob's Peak na vrchol Ben Lomond, kde se vám naskytne nádherný 360panoramatický výhled na jezero a okolní hory.
Z populárních aktivit musíme zmínit jetboating. Shotover River a zejména její Skippers Canyon jsou jednou z hlavních atrakcí Queenstownu, jen se nenechte zlákat nabídkou na plavbu jetboatem proslulým Shotover Jet - to je těžká komerce, kde poměr zážitek/cena určitě není ve váš prospěch. Taktéž plavby jetboatem po jezeře postrádají kouzlo - zde se ztrácí smysl těchto “tryskových člunů”. Kdo si chce sjet kousek pořádné vody na raftu, pak může zkusit výše zmíněnou Shotover River a její Skippers Canyon.
Mezi městský „inventář“ nepochybně patří parník TSS Earnslaw. Romantici si rádi vychutnají nostalgickou plavbu parníkem, který brázdí vody jezera již od roku 1912. Také se lodí dostanete na druhý břeh jezera i s kolem, odkud vede mezi cyklisty populární cesta směřující k jezerům Mavora a dále do Te Anau.
Queenstown a okolí nabízí mnoho dalších aktivit, zeptejte se nás a poradíme vám, však je to naše centrum!

Nejlepší aktivity v Queenstown

  • lanovkou na Bobs Peak nebo celodenní výstup - túra na Ben Lomond
  • plavba v tryskovém člunu Skippers Jet po řece Shotover
  • plavba parníkem Earnslaw
  • vycházka do botanické zahrady Queenstown Gardens, tip: tam nebo zpět jděte po stezce podél jezera, odvděčí se nádhernými výhledy na okolní hory
  • na kole po Queenstown Trail

Lokalita: Otago, Jižní ostrov, Nový Zéland

Golfové hřiště na Kelvin Heights a Queenstown, Nový ZélandRestaurace Botswana Butchery, Queenstown, Nový ZélandVýstup na Ben Lomond, Queenstown, Nový ZélandPláž v centru Queenstown a Eichardt's Hotel, Nový ZélandVillage Green, centrum Queenstown, Nový ZélandPodzim v Queenstown, botanická zahrada, Nový ZélandFarma Walter Peak u Queenstown a Earnslaw, Nový ZélandQueenstown, Shotover Jet, řeka Shotover, Nový ZélandLyžování, Remarkables, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, Remarkables, Nový ZélandQueenstown, Anglikánský kostel sv. Petra, Nový ZélandPěší zóna v Queenstown, Nový ZélandPohled z Bobs Peak na Queenstown a Remarkables, Nový ZélandGolf, Jacks Point, Remarkables, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, přístav, Nový ZélandPřístav, Frankton Arm, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, hotel Mercure, Nový ZélandNábřeží, Earnslaw Park u Queenstown Bay, Nový ZélandQueenstown, paraglide a Remarkables, Nový ZélandParník Earnslaw, vyhlídková plavba, Queenstown, Nový ZélandEichardt's Private Hotel, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, původní Eichardt's Hotel, Nový ZélandQueenstown, ranní červánky, Nový ZélandQueenstown, Petr Janda a Olympic, Nový ZélandVyhlídka z Ben Lomond, Queenstown, Nový ZélandParagliding, Queenstown, Nový ZélandPodzim ve Wakatipu Basin, Queenstown, Nový ZélandQueenstown z Peninsula Hill - Kelvin Heights, Nový ZélandQueenstown, Bob's Peak, lanovka pro luge, Nový ZélandQueenstown, parník Earnslaw, Nový ZélandBathhouse Cafe, bývalé lázně, Queenstown, Nový ZélandQueenstown, Nový ZélandQueenstown Bay, západ slunce, Nový ZélandJezero Wakatipu z Bobs Peak, Queenstown, Nový ZélandNoel Coutts a Ela, Bobs Peak, Queenstown, Nový ZélandRemarkables v zimě, Queenstown, Nový ZélandMezinárodní letiště Queenstown, Nový ZélandQueenstown z letadla, Nový ZélandFrankton Arm na podzim, Queenstown, Nový ZélandJezero Wakatipu, plavba parníkem, Queenstown, Nový ZélandChurch Street, Queenstown, Nový ZélandFrankton Arm, Queenstown, Nový ZélandRemarkables, Queenstown, Nový ZélandLet na letiště do Queenstown, Nový Zéland
Top