Naše další služby

Pronájem vozu na Novém Zélandu

Nový Zéland a Austrálie v autě nebo karavanu, cestujte s vozem z osvědčené půjčovny. Během vašich cest jsme PO RUCE s radou - jednoduchá komunikace po WhatsApp, Viber, Skype, Messenger... Prokonzultujeme váš itinerář a aktivity (doporučujeme PŘED pořízením letenky), pomůžeme s optimalizací cesty (krajinou Nového Zélandu se touláme přes 15 let) a nabídneme ideální auto nebo karavan = UŠETŘÍTE ČAS A PENÍZE, získáte VÍCE ZÁŽITKŮ. Sami jsme na Novém Zélandu dávno ujeli přes půl miliónu km, jak za volantem osobního vozu, karavanu nebo minibusu. Předáváme osobní zkušenosti.

Chcete cenově výhodné auto? ​Koordinujte nákup letenky - nejprve se s námi poraďte, vybereme vhodné auto nebo obytný vůz. Zejména vysoká cena karavanu může zastínit impulsivní "výhodnou koupi levné letenky", která se už nedá změnit.

Už jste si provedli průzkum na webech autopůjčoven a chcete srovnání? Pošlete s vaší poptávkou rovnou fotokopii ​konkurenčních nabídek aut které jste našli nebo dostali ​jinde, pak můžeme adekvátně reagovat s cenově zajímavou nabídkou.

Při zájmu o pronájem auta nebo karavanu vyplňte POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

 • Doporučujeme auto nebo obytný vůz rezervovat včas. Denní sazby jsoupoté nižší a vybrané vozidlo je bez problémů dostupné.
 • Austrálie a Nový Zéland v rámci jedné dovolené? Předem nás informujte, půjčovny poskytují slevu poptáte-li auto nebo karavan pro obě země najednou (mezi zapůjčením vozů může být přestávka).
 • Při pronájmu auta nebo karavanu obdržíte univerzální itinerář s tipy na zajímavá místa včetně českého servisu a dalších výhod.
 • Orientační ceny, zejména obytných vozů, zobrazují přibližné ceny ze všech ročních období a stáří vozu. Nový karavan v lednu může stát 500NZD za den, přitom v novozélandské zimě stojí starší vůz 60NZD... Poptávejte včas.
Mám zájem o pronájem vozu

Osobní auta, obytné vozy, karavany, minibusy

Auto kategorie A

{paramId_1008}

Chcete-li velmi levné auto (zadejte "starší auto" ve formuláři, kategorii A). Nabízí se malé vozy, někdy i střední třídy, obvykle velký počet najetých km!

Auto kategorie A

{paramId_1008}

Malé vozy ala Opel Corsa.

Auto kategorie B

{paramId_1008}

Nižší střední třída ala Škoda Fabia.

Auto kategorie C

{paramId_1008}

Střední třída ala Škoda Octavia.

Auto kategorie D

{paramId_1008}

Střední třída kombi ala Škoda Octavia Combi.

Auto kategorie E

{paramId_1008}

Vyšší třída ala Škoda Superb.

Auto kategorie F

{paramId_1008}

Velké prostorné kombi.

Auto kategorie G

{paramId_1008}

Velkoprostorový vůz ala Toyota Previa.

Auto kategorie H

{paramId_1008}

S náhonem na všechna čtyři kola (4WD) ala Toyota RAW.

Auto kategorie I

{paramId_1008}

Terénní auto s náhonem na všechna čtyři kola ala Toyota Prado.

Minibus kategorie J

{paramId_1008}

Kapacita 8 – 10 osob, vetšinou Toyota Hi-Ace. Omezený zavazadlový prostor!

Minibus kategorie K

{paramId_1008}

Kapacita 12 osob – obvykle Toyota Hi-Ace nebo Ford Transit, komfortně pak např. Mercedes Sprinter. Lze zajistit 4WD mikrobus. Vhodné pro 6 až 12 osob (při plném počtu počítejte s přiměřeným počtem zavazadel, případně s přívěsem).

Minivan/obytné auto kategorie L

{paramId_1008}

Často Toyota Hi-Ace nebo přestavěný velkoprostorový osobní automobil. Pouze s prostorem na spaní a úložným prostorem pod dvojlůžkem, vařič k dispozici. Velice úsporná varianta cestování.

Minivan kategorie M

{paramId_1008}

Dvě lůžka pro dospělé (někdy 3 až 4 lůžka), kuchyňka, bez sprchy a WC (někdy k dispozici přenosné WC, vyžádejte!).

Obytný vůz kategorie N

{paramId_1008}

Dvě lůžka pro dospělé, kuchyňka, WC, sprchový kout.

Obytný vůz kategorie O

{paramId_1008}

Čtyři lůžka pro dospělé, kuchyňka, WC, sprchový kout.

Obytný vůz kategorie P

{paramId_1008}

Šest lůžek pro dospělé, kuchyňka, WC, sprchový kout.

Malý autobus s českým řidičem

{paramId_1008}

Na požádání zajistíme autobus do 24 osob s česky mluvícím řidičem. Lze připravit program zájezdu po Novém Zélandu. Napište na email info@truetravel.cz

Velký autobus s řidičem

{paramId_1008}

Na požádání zajistíme autobus s anglicky mluvícím řidičem. Místní česky mluvící průvodce k dispozici. Lze připravit program zájezdu po Novém Zélandu. Napište na email info@truetravel.cz

Příves na zavazadla a kola

{paramId_1008}

Na požádání zajistíme přívěsy na kola nebo zavazadla. Napište na email info@truetravel.cz

Věnujte pozornost: Nový Zéland nezná povinné ručení, a proto často hradíte i škodu kterou nezpůsobíte. Doporučujeme si připlatit co nejnižší spoluúčast.

Nabízíme stejné ceny jako naše partnerské autopůjčovny. Osobně používáme jak osobní auta, tak zmíněné minibusy nebo obytné vozy z půjčoven, a proto známe specifika většiny nabízených aut z novozélandských půjčoven (je pro nás nepraktické převážet vlastní auto na druhý ostrov Nového Zélandu). Navíc k rezervaci získáte dlouholetou praxí prověřené užitečné informace a náš základní, léty prověřený a stále aktualizovaný univerzální itinerář, který vás upozorní na mnohá zajímavá místa v ČJ.Poradíme na základě vlastních zkušeností.

Řidičské průkazy a řízení na Novém Zélandu!

Vzhledem k narůstajícímu počtu nehod zaviněných turisty, novozélandské půjčovny aut výrazně zpřísnily předávání aut a obytných vozů turistům. JE NEZBYTNĚ NUTNÉ mít u sebe OBA DRUHY ŘP - a to mezinárodní řidičský průkaz v angličtině - Ženeva 1949 a váš klasický (český/evropský) řidičský průkaz. Mezinárodní řidičský průkaz sám o sobě je neplatný!!! Máme bohužel zkušenosti, že turisté přijeli na NZ pouze s ním (bez českého) a zůstali bez auta!!!
Je nutné, abyste se seznámili s novozélandskými dopravním předpisy a dodržovali je.
Půjčovna po vás může chtít při převzetí vozu zkušební jízdu je-li na pochybách. Jestliže během ní porušíte předpisy (např na křižovatce zahnete do pravého pruhu místo do levého), pak vám okamžitě zruší smlouvu a auto nepředá (to už se několikrát stalo!). Stejně tak pokud porušíte předpisy, pak vám okamžitě na místě může být odebráno oprávnění řídit auto na Novém Zélandu (půjčovna obvykle s okamžitou platností zruší smlouvu a vy přijdete o pronajatý vůz).

Poznámky k zapůjčení obytného vozu

Cena obytného auta se výrazně liší podle ročního období, respektive novozélandské sezóny. Např. obytné auto pro 4 osoby v únoru stojí v rozmezí 220 až 500NZD/den, ale ten samý obytný vůz stojí v zimě pouhých 60NZD/den. Je dobré si uvědomit, že Nový Zéland může být příjemný i v zimním období, respektive na jaře.

Ať si chcete půjčit nový vůz nebo starší obytné auto, v každém případě doporučujeme včasnou rezervaci. Nový Zéland je domovem jak větších půjčoven, tak i těch menších, které zejména pro letní období nabízí velice atraktivní cenu. Ale tyto vozy jsou obvykle vyprodané půl roku předem, i dříve. U většiny půjčoven navíc získáte za včasnou rezervaci slevu. Proto s ohledem na váš rozpočet doporučujeme rezervaci nejméně půl roku předem, zejména chcete-li cestovat po Novém Zélandu v obytném voze. Ideálně nás kontaktujte co nejdříve a poraďte se ještě před zakoupením letenky.

Vybrané autopůjčovny nabízí přerušení zapůjčení vozu až na 72hod aniž byste přišli o nižší cenu pronájmu auta. Např. pojedete 5 dnů z Auckland do Wellington, tam zůstanete 3 dny bez auta a pak pojedete z Picton dál autem po 9 dnů až do Christchurch. V tomto případě budete platit výhodnější tarif na 14 dnů (místo dvou dražších na 5, respektive 9 dnů).

Na internetu se dá dnes zarezervovat téměř všechno, ale jak dobře víme - konkurence láká na cenové nabídky, které většinou nejsou tak levné, jak může zdát na první pohled. Zejména na skryté náklady v podobě vysoké základní spoluúčasti při nehodě vás nikdo neupozorní (ač se tvrdí, že pojištění je v ceně - ano, ale pouze základní, obvykle nedostatečné). Navíc na základě našich doporučení pak někteří klienti (kteří si na základě nereálného nebo nevýhodného návrhu rezervovali auto jinde) často změní své původní plány – a cestování je pak často pohodlnější, efektivnější a levnější (někteří dokonce i za cenu storna zruší svou původní nevýhodnou rezervaci). Skutečně ne každý „spešl" se vyplatí... My vybíráme pro vás z široké nabídky půjčoven aut a karavanů, např: Thrifty, Europcar, Apex, Jucy, Hertz, Avis, atd.

Příklad z praxe - nákup letenky na Nový Zéland a auta z půjčovny:

Pan XY si hodlal zakoupit letenku a auto u nejmenované české cestovní kanceláře a získal tuto nabídku: Letenka Praha - Auckland - Praha:32025Kč (bez přeletu do Christchurch - navíc cca 3000Kč), dále auto z půjčovny na 14 dnů - 14560Kč (auto bylo se spoluúčastí 1500NZD, klient by si za dodatečných 280NZD neboli 4480Kč přikoupil snížení na NULU)

Klient teoreticky měl stihnout objet Severní a Jižní ostrov a vrátit se zpět do Auckland. Jen za 2 přejezdy trajektem by zaplatil 10880Kč, nehledě na téměř nereálnou variantu dokola projet oba ostrovy za 2 týdny.

Teoreticky by klient zaplatil 93970Kč za letenku do Auckland a zpět, auto (s doplatkem na nulovou spouúčast) a 2 trajekty.

Nabídka cestovní kanceláře True Travel:

Na základě konzultace s námi si klient zakoupil aktuálně akční letenku Praha > Auckland a Christchurch > Praha za 30225Kč, získal auto v ceně 12544 Kč již s NULOVOU spoluúčastí, navíc v ceně je přeprava auta trajektem zdarma - ušetří se 3040Kč (zaplatí pouze za 2 osoby 2080Kč). Celkem zaplatil 75074Kč, díky True Travel tak ušetřil cca 18896Kč.

Ale zejména ušetřil díky přeletu drahocenný čas a optimalizovali jsme mu trasu, tak aby zažil co nejvíc. Navíc od nás obdržel slevové kupóny na vybrané aktivity.

Obecné informace o pronájmu auta nebo karavanu z půjčovny na Novém Zélandu

 • Po potvrzení rezervace se obvykle platí záloha (10-20% dle půjčovny). Doplatek se platí buď po příletu na Nový Zéland při převzetí auta přímo autopůjčovně nebo u True Travel měsíc předem. Vždy vám po zaplacení zálohy/celé ceny bude vystaven voucher.
 • Akceptovány jsou pouze embosované karty Visa Classic, MasterCard Standard, někde American Express. Takovouto kartu musíte mít i v případě, že jste si pořídili plné pojištění, viz níže.
 • Téměř všechny novozélandské půjčovny aut nepřijímají elektronické karty typu Visa Electron a Maestro
 • Cena za den se obvykle řadí dle délky půjčení auta 1-3 dny, 4-6, 7-10, 11-14, 15 a více dnů po týdnu, jsou velké rozdíly cen v hlavní a mimo-sezónu.
 • Nejlevnější cena půjčení auta a zejména obytného vozu je při včasné rezervaci (obvykle alespoň 6 měsíců předem, lépe 9 měsíců předem).
 • Obytné vozy se půjčují na celé dny. Jestliže po potvrzení rezervace chcete dodatečně změnit termín zapůjčení vozu, pak se cena ubytného auta může výrazně prodražit oproti té původní (ta se anuluje a aplikuje se aktuální, často vyšší cena)
 • U obytných vozů jsou obvykle vysoké storno poplatky zvyšující se ažna 100% před převzetím vozu, často se platí nevratná záloha.
 • Za vrácení vozu mimo otevírací dobu (nejčastěji 17:00 až 8:00) pobočky se obvykle platí příplatek.
 • Mimo hlavní sezónu se nabízí různé slevové akce a bonusy- informujte se!
 • Doporučujeme nadstandardní připojištění snížení spoluúčasti, obvykle zvané CDW, Nový Zéland nemá povinné ručení. Jestliže případnou nehodu způsobí nepojištěný řidič, pak náklady na opravu jdou na váš účet!!!
 • Připojištění obvykle platí na jednu pojistnou událost.
 • Vozy může řídit více řidičů - v základní ceně je buď zdarma nebo za malý poplatek.
 • Většina autopůjčoven pronajímá auta bez omezení najetých kilometrů.
 • Auto se téměř vždy vrací s plnou nádrží.
 • U obytných aut s naftovým motorem se obvykle na konci platí daň z ujetých kilometrů (i tak je obvykle ekonomičtější než benzínový motor)
 • Při převzetí auta zkontrolovat všechny kola (ráfky), případné oděrky laku, rezervní kolo, funkčnost světel a zejména skla a dírky od kamínků.
 • Vracejte vůz čistý a nejpozději dle času jaký je uveden ve smlouvě, jinak se platí penále.
 • Při vrácení technik kontroluje stav paliva, zda je vůz čistý a nejsou poškozené disky kol. Někdy jen vrátíte klíčky od auta do určené schránky a odejdete bez bezprostřední kontroly vozu.

Základní cena obvykle nezahrnuje:

Náklady za pohonné hmoty (nafta, benzín) spotřebované během pronájmu. Nadstandardní volitelné připojištění, které snižuje vaši celkovou spoluúčast až na nulu, případně pouze proti poškození pneumatik, podvozku, střechy, ztrátě klíčků a rozbití skla. Možný příplatek pro mladistvé řidiče do 25 let. Vratnou zálohu (kauci), která pokryje spoluúčast.

Kolik musím mít peněz na účtu?

Kromě půjčovného, případně nákladů za plnou nádrž pohonných hmot je dle lokality, typu vozu a autopůjčovny obvykle požadována vratná záloha. Kauce, jež je vyblokována na bankovním účtu prostřednictvím platební karty, se pohybuje v širokém rozmezí od 0 NZD až po 8 000 NZD u velkých obytných aut. O výši zálohy vás informujeme v průběhu vybírání konkrétního vozu.

Jakou platební kartu je nutné vlastnit?

Novozélandské autopůjčovny běžně akceptují embosované debetní karty Visa Classic, MasterCard Standard a kreditní (úvěrové) embosované karty Visa a MasterCard od jakékoliv finanční instituce. Téměř žádná autopůjčovna nepřijímá elektronické platební karty Visa Electron a Maestro. Důležité je též správné nastavení limitů pro čerpání.

Při platbě půjčovného debetní/kreditní kartou je obvykle navíc stržena částka v hodnotě 2% (u American Express 4%) z celkového půjčovného. Jedná se o poplatek za převod peněz, který si účtuje vydavatel karet (Visa, Mastercard, American Express).

Poskytují půjčovny nadstandardní služby a výhody?

Na Novém Zélandu některé autopůjčovny nabízí k autu speciální nabídky, např. plavbu po Milford Sound pro druhou osobu zdarma nebo převoz auta trajektem zdarma. Při využití takovýchto nabídek se vaše celkové náklady na cestování mohou výrazně snížit. Širokou nabídku obvykle získáte mimo hlavní sezónu.

Trajekt mezi Severním (Wellington) a Jižním ostrovem (Picton) Nového Zélandu

Jestliže máte zájem o rezervaci trajektu, pak uveďte den a denní dobu. CK True Travel je autorizovaným agentem lodních společností Interislander a Bluebridge, které zajišťují přepravu mezi ostrovy.

 • U autopůjčoven, které umožňují vrácení vozu u trajektu (Thrifty, Europcar, atd.) je přímo v rámci žádosti o rezervaci nutné uvést den a hodinu / denní dobu.

Zajišťujeme rezervace trajektu na Stewart Island (bez auta, to se zaparkuje na hlídaném parkovišti u přístavu v Bluff).

Rezervovat trajekt
Top