Fotogalerie

Národní park Abel Tasman

Je jediným novozélandským parkem, který byl vyhlášen na člověkem „zkultivovaném“ území. Vlastně status národního parku zachránil tento nádherný kout přírody, který je po většinu roku protkaný slunečními paprsky. Zdejší původní prales byl bohužel vykácen. Dnes je celý park porostlý směsí původní a exotické flóry, naštěstí se v několika málo místech stále nachází originální porost. Na pobřeží najdete mnoho pláží z jemného písku. Zálivy jsou jak stvořené pro koupání, potápění a plavbu v kajaku.

Díky své oblíbenosti je park přes letní období  přelidněný, a proto se hodí sem zavítat mimo hlavní sezónu nebo zvolit klidnější Pelorus Sound. Pobřežní stezka parkem patří mezi nejpopulárnější novozélandské túry a je značena jako Great Walk. Cesta z jednoho konce na druhý je dlouhá 51 km, a dá se ujít za dva až tři dny. Při spojení s půjčením kajaku nebo jen se sluněním na pláži počítejte s nějakým tím dnem navíc. Přespání v chatách se vždy musí předem zamluvit. Alternativou je stanování.

Vedle pobřežní stezky vede parkem také vnitrozemská. U té se nabízí několik variant. Stezka vede po vrcholcích, parkem s nádhernými výhledy na Tasman a Golden Bay (2 až 3 dny).

Rezervace noclehů na túře se dají zakoupit v DOC centru v městě Motueka. Bránou do parku jsou Kaiteriteri - odkud nejčastěji vyplouvá vodní taxi a Marahau, kde začíná turistická stezka. Na druhé straně parku - v zálivu Golden Bay je pak centrem městečko Takaka.

Informace o plavbě na kajaku v Abel Tasman naleznete zde.

Lokalita: Tasman Bay, Jižní ostrov, Nový Zéland | Poznávací zájezdy | Individulání pobyty a zájezdy na míru | Autopůjčovny

Národní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, Nový Zéland
Top