COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Zájezdy oceánie - výběr destinace


Milford Road, národní park Fiordland

Silnice do Milford Sound, Key Summit, Fiordland, Nový Zéland

Právě zde platí, že cesta je cíl. Milford Road jako nejkrásnější silnice na Novém Zélandu stojí za pozornost a vícero zastávek. Věnujte jí a fjordu Milford Sound nejméně jeden celý den. Začíná v městečku Te Anau. Zpočátku se vlní podél jezera Te Anau a pastvin, pak překročí hranice národního parku Fiordland. Vede horami sevřenými údolími řek Eglinton a Hollyford, vystoupá k tunelu Homer a prudce sestoupí až ke fjordu Milford Sound. V zimě její krásu navíc umocňují zasněžené vrcholky hor.

Po cestě z Te Anau je nespočet možných zastávek. Určitě na všechny nezbude čas, ale některé zmínit musíme. Z Te Anau Downs vyjíždí loď společnosti Real Journeys k začátku túry Milford Track - z přístaviště je pěkná vyhlídka na rameno jezera Middle Fiord a nedaleko od místního motelu je půlhodinová vycházka k Lake Mistletoe. Několik míst vás obvykle, dle počasí, přinutí k fotografické zastávce. Asi nevynecháte Mirror Lakes, kde se na hladině jezírek zrcadlí okolní hory. Vycházka u jezera Gunn (odbočka Cascade Creek) vám nabídne okružní procházku pabukovým pralesem. V Knobs Flat se nachází příjemné motelové ubytování a malý, ale dobře vybavený kemp. Také tu je několik krátkých vycházek, o kterých vám provozovatel kempu rád řekne. V místě zvaném The Divide doporučujeme za pěkného dne výstup (3hod tam a zpět) na Key Summit - na panoramatickou vyhlídku mezi alpínkami a horskými mokřady. V The Divide také začíná nebo končí známé túry Routeburn, Greenstone nebo Caples. Za The Divide je u silnice vyhlídka Pops View na údolí řeky Hollyford. V údolí se nachází další vycházky a bývalá dělnická ubytovna, dnes kemp Gunns Camp.

Po cestě k Homer Tunnel je několik dalších zastávek, za zmínku stojí celodenní túra do Gertrude Saddle (pouze v létě a za pěkného počasí), případně jen krátká vycházka do údolí s mnoha alpinkami.

Homer Tunnel (dlouhý 1270) byl otevřen roku 1954 a od té doby je Milford Sound přístupný po silnici. Provoz v tunelu je v létě jednosměrný a regulován semafory s 15min intervalem. Elektronická tabule odečítá čas před naskočením zelené, máte tak příležitost vyskočit z auta a udělat fotku. U vjezdu do tunelu je malé parkoviště. Od něj vede dvacetiminutová okružní vycházka mezi alpinkami a klečí East Homer Nature Walk.

Okolí tunelu a další parkoviště po cestě jsou oblíbená u horských papoušků kea, kteří tu žebrají o potravu. Moc vás prosíme, NEKRMTE JE. (když je budeme krmit, pak se stanou závislí na lidech - turistech a ztratí svou přirozenou schopnost shánět si potravu sami a v zimě uhynou.) Papoušci Kea jsou velice chytří, klauni, často až zlomyslní, zobákem vám na autě "rozeberou" gumové těsnění, stěrače, atd.

Během strmého sjezdu k Milford Sound nezapomeňte na zastávku The Chasm, kde je krátká 15min vycházka k sochařskému dílu řeky Cleddau. V dopravní špičce tam stojí několik autobosů, pak se raději zastavte po cestě zpět, kdy budete mít klid na prohlídku bez davu turistů v patách.

Většina krátkých až několikahodinových vycházek je popsána v brožurce Fiordland National Park Day Walks, která je dostupná v informačním centru DOC v Te Anau. Tato brožura popisuje vycházky v národním parku Fiordland, faunu a flóru.

Chcete-li mít dobře připravený program, vědět o mnoha vychytávkách, případně se více dozvědět, pak si můžete u nás vyžádat individuální program ušitý na míru, případně využít služeb průvodce - vše česky.

Chcete vědět více o fjordech národního parku Fiordland? Zde jsou informace o fjordech Nového Zélandu.

Víte, že se dá během celodenního výletu navštívit údolí řeky Clinton, jedna z nejkrásnějších částí slavné túry Milford Track? A nemusíte mít rezervaci půl roku dopředu! Múžete zvolit několik variant, například let hydroplánem z Te Anau s brzkým ranním přistáním v Glade Wharf, kde stezka začíná. Chcete-li jít celý Milford Track, pak můžeme zajistit veškerou logisitku s trekem spojenou - rezervace chat, přepravu vašeho auta, řádné oblečení, atd.

Víte, že jedny z nejkrásnějších vyhlídkových letů na celém Novém Zélandu jsou z Te Anau (Manapouri) a Milford Sound?

Oblast souhrnně nazývaná Southern Lakes (od jezera Wakatipu, přes Te Anau, Manapouri a fjordy národního parku Fiordland) je našim domovem a častým cílem našich výletů. A proto nebojte se zeptat, známe to tu jak své boty.

Zastávky v okolí Milford Road jsou součástí programu našich zájezdů po Novém Zélandu. Nebo si můžete koupit letenky na Nový Zéland a půjčit auto nebo obytný vůz. Lokalita: Fiordland, Jižní ostrov, Nový Zéland

Milford Highway údolím řeky Eglinton, Fiordland, Nový ZélandMirror Lakes, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandGertrude Saddle a Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPrales u jezera Gunn, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandPlavba na řece Eglinton, packrafting, Fiordland, Nový ZélandJezero Marian, túra z Hollyford Road, Fiordland, Nový ZélandLet vrtulníkem z Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandMilford Road, jezero Te Anau, Fiordland, Nový ZélandKey Summit - vycházka z Divide, Fiordland, Nový ZélandTe Anau Downs, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandFjord Milford Sound s Mitre Peak, Fiordland, Nový ZélandGunns Camp, Hollyford Road, Fiordland, Nový ZélandLupiny u řeky Eglinton, Fiordland, Nový ZélandPlevelné lupiny podél Milford Road, Fiordland, Nový ZélandStádo ovcí na Milford Road, Fiordland, Nový ZélandEglinton Valley, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandU kaňonu řeky Eglinton, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandKnobs Flat, silnice do Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandHory cestou k fjordu Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandÚdolí Eglinton u Milford Highway, Fiordland, Nový ZélandÚdolí Eglinton, cesta k fjordu Milford Sound, Nový ZélandVyhlídka na údolí Hollyford, Fiordland, Nový ZélandKvetoucí stromy rata, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandŘeka Hollyford u Milford Highway, Fiordland, Nový ZélandGertrude Valley, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandPrší a řeka Cleddau, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandTrasa do Milford Sound, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandMount Cook Lily, Ranunculus lyallii, Fiordland, Nový ZélandPapoušek kea, cesta do Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandHomer Tunnel, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandHomerův tunel v zimě, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandÚklid sněhu, Homerův tunel, Fiordland, Nový ZélandHadovitá Milford Highway, Fiordland, Nový ZélandPapoušky kea nekrmit! Milford Road, Fiordland, Nový ZélandÚdolí Cleddau, cesta k Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVelký sesuv svahu u Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandŘeka Donne, silnice do Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandJezero Gunn, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandÚdolí Hollyford, Milford Highway, Fiordland, Nový ZélandChasm, silnice do Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVyhlídka na Milford Road, Key Summit, Fiordland, Nový ZélandCleddau River, Chasm, Milford Road, Fiordland, Nový Zéland
Top