Fotogalerie

Kaikoura a okolí, velryby, delfíni, lachtani

Bývala to velrybářská, časem ospalá pobřežní vesnička s kouzelnou atmosférou, ale bez turistů... Oživení přišlo až s nápadem využít celoročního pobytu velryb, delfínů a lachtanů k turistickým účelům. Hluboké vody v okolí Kaikoura jsou totiž známé jako podmořský Grand kaňon, který je celoročně bohatým zdrojem potravy pro mnoho obyvatel mořské říše, včetně kytovců. Kaikoura je jedno z mála míst na světě, kde můžete celoročně pozorovat velryby (vorvaň, sperm whale, Physeter macrocephalus) a jediným místem, kde je jejich spatření velice pravděpodobné.

Maorští obyvatelé vesnice roku 1987 založili firmu Whale Watch, která se stala průkopnickou firmou a nastartovala turistický boom. Díky dlouholetému působení může dnes těžit z bohatých zkušeností. Je jedinou firmou, která se smí se svými loděmi přiblížit do blízkosti velryb. Také je aktivní při jejich ochraně a výzkumu a spolupracuje s ochranáři. Její služby se obvykle musí včas objednat, zájem je velký a kapacita malých lodí omezená. Nebo chcete velryby pozorovat z výšky, třeba z vrtulníku? Dnes je také toto možné.

Kromě velryb při troše štěstí spatříte delfíny, lachtany, tereje, albatrosy a další obyvatele této pobřežní oblasti. Na lachtany si dokonce můžete s nadsázkou sáhnout přímo z auta (to samozřejmě nedělejte, mohou vás kousnout). U jejich přirozené kolonie bylo vybudováno parkoviště a ti se nyní občas rozvalují na posekaném trávníků pár metrů od parkujících aut.

A co znamená maorské jméno Kaikoura? Překládá se jako "jídlo z raka" (Kai - jídlo, koura - rak/langusta). Tento region je totiž znám díky hojnosti langust.

Okolí nabízí možnosti k několika pěším výletům, lze např. vystoupit na horu Mt.Fyffe (1602 m). A na velryby se nabalily další služby - plavání s lachtany, delfíny, pozorování albatrosů, v městečku kavárny, rybí restaurace, v jeho okolí levandulová farma, atd...

Pozorování velryb je součástí programu našeho zájezdu (v ceně) Grand New Zealand.

Lokalita: Kaikoura, Jižní ostrov, Nový Zéland

Kaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoVelryby, vorvaň, Kaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoPozorování vorvaňů, Whalewatch, Kaikoura, Nový ZélandLachtani v Kaikoura, Nový ZélandKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoKaikoura, Nový Zéland fotoVelryby v Kaikoura, Nový Zéland
Top