COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Zájezdy oceánie - výběr destinace


Jezero Manapouri, Fiordland

Jezero Manapouri, Fiordland

Jezero Manapouri se pyšní titulem nejskrásnějšího novozélandského jezera - a právem. Jezero o ploše 142 km², délce 28km, maximální hloubce 444m, se svými 33 ostrovy a délkou pobřeží 170km může být zdrojem širokého spektra zážitků.

Jezero je mnohdy neprávem opomíjeno a vnímáno pouze jako spojení s fjordem Doubtful Sound. Ale jeho čtyři ramena North, South, West a Hope včetně dalších zálivů a mnoha ostrovů stojí za prozkoumání. Ideální je plavba na kajaku, ale výlet lodí, třeba spojený s rybolovem, případně pěší turistika v blízkosti jezera patří k nádherným zážitkům. Největší ostrov Pomona a menší Rona jsou spravovány spolkem nadšenců a dobrovolníků. Spolku se podařilo vyhubit většinu nežádoucích introdukovaných škůdců a od té doby fauna a flóra na ostrovech vzkvétá.

Na jezeře Manapouri se nalézá největší novozélandská vodní elektrárna, která elektřinou zásobuje hliníkárnu u městečka Bluff. Původně se kvůli elektrárně, dle návrhu z roku 1959, měla zvednout hladina jezera o 30 metrů. Ale největší protesty obyvatelstva v novozélandské historii zabránily zvýšení hladiny a následnému zničení nádherného a ekologicky cenného prostředí.

 

Jezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJezero Manapouri - Nový ZélandJazero Manapouri, Fiordland, Nový ZélandJazero Manapouri, Fiordland, Nový Zéland
Top