Den 1. a 2.

Odlet z Prahy nebo jiného města na Nový Zéland. 

Den 3.

Přílet do Auckland, odbavení, setkání s průvodcem. Prohlídka města s návštěvou 297m vysoké dominanty Auckland - věže SkyTower (v ceně), přístavu, parků a ulic samotného centra. Společná večeře na přivítanou v přístavu.

Den 4.

Přes Thames se vydáme na poloostrov Coromandel - po scénické a klikaté pobřežní silnici do zlatokopeckého městečka Coromandel, kde se dle zájmu můžeme svézt unikátní úzkorozchodnou železnicí Driving Creek, vedoucí po svahu regenerujícím se pralesem.
Projdeme se k unikátním stromům kauri a dojedeme do skvělého přímořského letoviska Whitianga v zátoce Mercury Bay, jež se do map zapsala díky hvězdopravecké zastávce kapitán Cooka.

Den 5.

Na dnešním programu je - v závislosti na počasí – možnost plavby na mořských kajacích v nádherné mořské rezervaci u osady Hahei, procházka k průchozí skalní jeskyni Cathedral Cove, možnost skvěle se vykoupat ve vlnách Pacifiku a ochutnávka místních vín a kulinářských dobrot na jedné z lokálních vinic s krásnými výhledy. Může být snad lepší začátek celého zájezdu?

Den 6.

Podél východního pobřeží poloostrova Coromandel dorazíme do městečka Waihi s přetrvávající zlatokopeckou historií – obří povrchový zlatý důl Martha překvapí svými rozměry.
Kolem rozlehlého lesoparku Kaimai Mamaku se pak vydáme do centra Severního ostrova – do proslulého a dříve prosperujícího lázeňského města Rotorua.

Den 7.

Rotorua – současné centrum kultury a odkazu původních obyvatel Nového Zélandu Maorů. Nikde jinde se o jejich způsobu života (tzv. Maoritanga), pohnuté historii a zvycích nedozvíte tolik, jako právě zde.
Podíváme se do maorského skanzenu Te Puia (v ceně), prohlédneme si centrum města a den všichni zakončíme skvělou domorodou večeří a úchvatnou podívanou na tančící maorské bojovníky (v ceně)...

Den 8.

Oblast Rotorua však není jen o Maorech. Velmi zajímavá je zde geotermální aktivita, jejíž pestrobarevné projevy hned po ránu prozkoumáme v chráněné a pro Maory posvátné přírodní rezervaci Wai-O-Tapu (v ceně).
Se zastávkou u mohutných vodopádů Huka Falls projedeme kolem největšího novozélandského jezera Taupo, abychom později odpoledne dorazili do předpolí NP Tongariro v centrální části Severního ostrova.

Den 9.

A vzhůru do nádherné a unikátní přírody Severního ostrova – dnes nás čeká průzkum nejstaršího národního parku Nového Zélandu – NP Tongariro.
Obdivovat budeme hned tři sopečné masivy které parku vévodí - Tongariro, Ruapehu a Ngauruhoe. Den se ponese ve znamení aktivní turistiky - podnikneme několik nenáročných vycházek, lanovkou se můžeme přiblížit vrcholu jedné ze sopek v lyžařském středisku Iwikau. Exkluzivní příležitost pro fotografy a milovníky horského vzduchu. Pro ty, kterým není horská turistika cizi, je zde příležitost jít jeden z nejhezčích jednodenních treků Nového Zélandu - horský přechod Tongariro Alpine Crossing.

Den 10.

Přes zastávku v ptačím centru Mt Bruce, kde uvidíme vzácného bílého kiwiho, dorazíme do vyhlášené vinařské oblasti Martinborough, kde nám samozřejmě nesmí ujít ochutnávka místních skvělých vín!

Den 11.

Ráno serpentinami vystoupáme přes vrchol Rimutaka Hill a následně opět sjedeme na úroveň moře, do hlavního města Nového Zélandu - kosmopolitního Wellington.
Návštívíme úžasné Národní muzeum Nového Zélandu Te Papa s velkolepou expozicí bojů v Gallipoli během první světové války, prohlédneme si zajímavé architektonické body centra – budovy Parlamentu, nábřežní korzo a bývalé lodní doky, večer lze zakončit večeří v některé z místních vyhlášených restaurací.

Den 12.

Tříhodinová ranní plavba trajektem na Jižní ostrov Nového Zélandu patří mezi zážitky sama o sobě – zejména vjezd do majestátného Queen Charlotte Sound, kdy díky překrývajícím se hřebenům okolní krajiny do poslední chvíle netušíte kam že to ten kapitán vlastně míří!
Přivítá nás přístavní Picton, odkud dojedeme do nedalekého Blenheim. Odpolední návštěvou jedné z místních vinic (v ceně)  si rozšíříme náš pohled na Nový Zéland o další rozměr.

Den 13.

Během dopoledního průjezdu údolí vinic Wairau Valley navštívíme jednu ze světově respektovaných vinic regionu Marlborough (v ceně). Přes NP Nelson Lakes se zastávkou u jednoho z jezer v St Arnaud dojedeme na divoké Západní pobřeží Jižního ostrova. Pozorování lachtanů novozélandských ve volné přírodě, pohodová procházka po pobřeží k majáku na Cape Foulwind, pokud počasí popřeje - s romantickým západem slunce nad Tasmanovým mořem.

Den 14.

Se zastávkou u proslulých "palačinkových útesů" v Punakaiki pokračování na jih po Západním pobřeží – přes "hlavní město” zelenokamene (greenstone, jadeit nebo pounamu) Hokitika, kde si kromě skvělé příležitosti k pořízení tradičního zelenavého šperku prohlédneme i dílny, ve kterém tato dílka vznikají, až k unikátném ledovcům Franz Josef a Fox Glacier.
Procházka údolím až téměř k patě ledovce Franz Josef. Pro zájemce možnost letu vrtulníkem nad ledovci.
Po dojezdu k Fox Glacier večerní foto procházka k zrcadlovému jezeru Lake Matheson (popřípadě necháme na druhý den ráno).

Den 15.

Budeme pokračovat po romantickém pobřeží Tasmanova moře a nudit se rozhodně nebudeme! Po krátké zastávce na lososí farmě Paringa Salmon Farm se pokocháme pravěkými scenériemi místa jménem Ship Creek, kde se unikátně prolínají dva ekosystémy – mořské pobřeží s nízkými písečnými dunami a taninové bažiny místního pralesa, s velikány – stromy Kahikatea.
Přehoupneme se přes průsmyk Haast Pass a krajinou hor a jezer pak přejedeme do horského městečka Wanaka. Dojezd do historické osady Cardrona.

Den 16.

Serpentinami Crown Range sestoupíme do pánve jezera Wakatipu. Polechtáme si žaludky pohledem na skokany vrhající se z věhlasného Kawarau Bungee Bridge, projdeme si zlatokopecký Arrowtown, navštívíme jednu z vinic Gibbston Valley s malou ochutnávkou místních vyhlášených vín (v ceně) a na závěr skvělého dne se ubytujeme v malebném horském městečku Queenstown.
Večerní prohlídka tohoto turistického centra na břehu ledovcového Lake Whakatipu.

Den 17.

Ráno se vydáme po stopách zlatokopů do legendárního Skippers Canyon. Scénická jízda do samotného kaňonu po historické silnici, poté jetboatem - tryskovým člunem místy zlaté horečky konce 19. století (v ceně). Po návratu do Queenstown – vyhlášená Mekka novozélandského turismu, malebné městečko obklopené horami, na vrcholek jedné z nich se podíváme lanovkou (v ceně), dále volný program. Pro zájemce podvečerní plavba přes jezero Wakatipu na palubě stoletého parníku Earnslaw (skutečně s původním parním strojem) na farmu Walter Peak s bohatou večeří s nabídkou výběru z novozélandské kuchyně a ukázkou práce ovčáckých psů a stříhání ovcí.

Den 18.

Dopolední dojezd na severní konec jezera Whakatipu – malé ale o to hezčí osady Glenorchy – brány do NP Mt Aspiring.
Vrtulníkem se vzneseme nad nádhernou deltu dvou ledovcových řek – Dart a Rees River – a nad okolní horské velikány (v ceně!!), abychom po zhruba 20minutách letu přistáli na vrcholcích pohoří Richardson Range, konkrétně u hornické chaty Heather Jock, ze které sestoupíme zpět – cestou nás neopustí fantastické výhledy do údolí. Návrat do Queenstown.

Den 19.

Dopoledne pro zájemce (a dle počasí) výstup k ikonickému horskému plesu Lake Alta v pohoří The Remarkables. Odpoledne vyrazíme na cca 3hod cestu do národního parku Fiordland, do místa ubytování v městečku Te Anau.

Den 20.

Skutečný zlatý hřeb zájezdu - největší NZ národní park zapsaný v UNESCO, při troše štěstí horští papoušci Kea, strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Nádherná scénická plavba po fjordu Milford Sound (v ceně), scénická cesta tam i zpět nitrem NP.

Den 21.

Přejezd zpět do Queenstown, pokračování do vnitrozemí - unikátními scenériemi kopců porostlých horskou travou tussock a průsmykem Lindis Pass do srdce Jižních Alp – národního parku Mt Cook.
Zastávka u geologické formace Clay Cliffs, dojezd do předpolí NP Mt Cook.

Den 22.

Nejvyšší hora Nového Zélandu - třítisícovka Mt Cook, záludné a horolezci respektované Jižní Alpy a přízračně tyrkysové Lake Pukaki.
Možnost několika různých výšlapů a různě náročných túr - skvělá příležitost seznámit se s alpskou vegetací, nádherné horské scenérie pro fotografy.
Pro ty kdo si chtějí Mt Cook dopřát ve velkém stylu, a to i s přistáním na nejobjemnějším ledovci jižní polokoule Mt Tasman, je zde možnost cca hodinového letu vrtulníkem. Neopakovatelné...

Den 23.

Mt John a pokocháme se blankytnou modří jezera Tekapo u kostelíka Dobrých pastýřů. Po přejezdu přes zvlněné pláně McKenzie Country a nížinu Canterbury pak horské výhledy vyměníme za městské scenérie Christchurch City. Dle času prohlídka zemětřesením (r. 2011) změněného centra města - Cathedral Square, komplex budov vyhlášené Christ College, botanické zahrady.
Večeře na rozloučenou!

Den 24.

Velmi brzký ranní přesun na letiště v Christchurch, odbavení, rozloučení se s průvodcem, odlet do Evropy.

Den 25.

Dle letenky let se zpětným časovým posunem (o den méně), přílet do Prahy.

Top