Fotogalerie

Fjord Milford Sound / Piopiotahi, Fiordland


Milford Sound a Mitre Peak, vyhlídková plavba lodíFjord Milford Sound patří mezi nejkrásnější divy přírody. Maorům byl dávno známý, pro Evropany fjord objevil až kapitán John Grono roku 1812 a fjord pojmenoval Milford Haven po jeho velšském domově. Roku 1998 se fjordu vrátilo původní maorské jméno, a proto nyní je oficiální jméno fjordu Milford Sound / Piopiotahi.

Od roku 1953 je fjord přístupný po silnici Milford Road, která je označovaná za jednu z nejkrásnějších silnic světa. Ve fjordu samotném doporučujeme vyhlídkovou plavbu po fjordu. Několik společností nabízí od krátkých plaveb, které trvají 90 minut až po nejdelší tříhodinovou.

Noční plavba je bezpochyby tou nejlepší příležitostí, jak si vychutnat atmosféru fjordu. Během plavby je dostatek času k obdivování strmých útesů skal, vodopádů, deštného pralesu a k pozorování obyvatel fjordu - při troše štěstí lze spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny, tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Za jasné noci je až neuvěřitelně čistý pohled na Mléčnou dráhu a milióny hvězd. Atmosféru dokreslí soumrak a svítání, které patří k nezapomenutelným zážitkům. Součástí plavby je také možnost se svézt na kajaku nebo na malém člunu prozkoumat okolní pobřeží, jedna varianta plavby nabízí vycházku po túře Milford Track, milovníci vody si mohou zaplavat. Vzhledem k omezené kapacitě a velkému zájmu se plavba musí včas rezervovat - kontakt: info@truetravel.cz.

Plavba na kajaku je další vyhledávanou variantou. Z plaveb na kajaku doporučujeme Morning Glory.

Nenechte si ujít let vrtulníkem nad fjordem a okolím. Ať kratší let s přistáním na ledovci Tutoko nebo ještě lépe delší Grand jsou bezpochyby tím nejkrásnějším letem helikoptérou, který můžete na Novém Zélandu a velice pravděpodobně na celém světě zažít.

Nejlepší aktivity v Milford Sound

  • plavba vyhlídkovou lodí po fjordu, tip: doporučujeme ranní plavbu nebo pak odpolední po 15:00, v létě se tak vyhnete davu turistů.
  • noční plavba fjordu
  • plavba na kajaku
  • let vrtulníkem z letiště v Milford Sound, doporučujeme Grand
  • vyhlídkový let letadlem kolem fjordu, s přistáním v Martins Bay nebo můžete letět přes další fjordy zpět do Te Anau.
  • půlhodinová vycházka Milford Foreshore Walk - začíná u parkoviště

DO MILFORD SOUND A NA NOVÝ ZÉLAND S TRUE TRAVEL!

Inspirujte se - vydejte se do Milford Sound bez nás

Lokalita: Southland, Jižní ostrov, Nový Zéland

Rudá obloha nad Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandZrcadlení za soumraku, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandAnita Bay, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPanorama, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPrůvodce Ken Tustin, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVýletní loď v Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandZrcadlení za soumraku, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVyhlídková plavba, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandDramatická obloha, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVyhlídka, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandZrcadlení za soumraku, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandKapitánský můstek, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandKolmá stěna, The Lion, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandTasmanovo moře, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandOlearia angustifolia, Milford Sound, Nový Zéland, FiordlandHarrison Cove, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandÚtesy, Tasmanovo moře, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandSinbad Gully, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandStirling Falls a Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandDelfíni v Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPembroke Glacier, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandDešťová fronta, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPlavba po Milford Sound a Mitre Peak, Nový ZélandMilford Sound s Mitre Peak, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound, kajak a tučňák, Fiordland, Nový ZélandTender boat, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPrůvodce, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandKvetoucí rata stromy, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandObdivuje vodopád, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandNoční plavba, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound na kajaku, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound, plavba lodí, Fiordland, Nový ZélandKajak v Milford Sound a lachtani, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound - noční plavba, bar na lodi, Nový ZélandMilford Sound - noční plavba, večeře na lodi, Nový ZélandSoumrak, noční plavba, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandSlunce zapadá nad Mitre Peak, Milford Sound, Nový ZélandMilford Sound a Tasmanovo moře, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound - nejkrásnější fjord, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound a Sheerdown Peak, Fiordland, Nový ZélandHarrison Cove, plavba lodí, fjord Milford Sound, Nový ZélandLachtani na lodi, noční plavba, Milford Sound, Nový ZélandStirling Falls, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandZájezd v Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVodopády v Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound, noční plavba a kajaky, Fiordland, Nový Zéland
Top