Kdo jsme

David Šanc

Nadšení pro cestování se u něj zrodilo když jako malý kluk nasadil toulavé botky a účastnil se různých turistických pochodů a putovních táborů.

Toto nadšení postupně přerostlo ve vášeň při cestování Evropou autostopem, kdy mohl nejen její krásy, ale i kulturní a společenské rozdíly jednotlivých zemí poznávat očima těch, kteří jej svezli. Tento druh cestovaní mu přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a poznatků, které se v tištěných průvodcích těžko hledají. Ke komerční turistice se posléze dostal jako průvodce v autobusech různých cestovních kanceláří, kdy zajišťoval hladký průběh přepravy klientů do letovisek a zpět domů, zpříjemňoval jim dlouhý čas trávený na cestě a obohacoval je o cenné informace o místech, kterými projížděli.

Při svých toulkách Evropou si usmyslel navštívit nejvzdálenější místo od domova a v roce 2006 se vydal v rámci nově zavedených víz "Working Holiday" na Nový Zéland. Jako mnozí jiní byl tímto koutem světa učarován a rozhodl se zde usadit. Svou karieru začal budovat v reprografickém odvětví. Toulavé boty, kterým nadále zůstává věrný, jej následně vedly po cestách převážně Severního, ale též Jižního ostrova, okolních pacifických ostrovů, Austrálie a Japonska.

Rád se opájí skrytou energií sopek při výpravách na jejich vrchol poté, co byl uchvácen výstupem na sicilskou sopku Etnu a zdolal celou její nadmořskou výšku pěšky. Předsevzal si pokořit nejvyšších vrcholy sopek všech světadílů Vulcanic 7 Summits.

V současné době se také věnuje neziskové vzdělávací organizaci ACSET - Aotearoa Czech & Slovak Educational Trust, kterou před několika lety založil. V rámci této nadace se snaží propagovat českou kulturu na Novém Zélandě. Zajišťuje chod krajanské knihovny v Aucklandu a pořádá každoroční koncert vážné hudby "CS Classical Masterpieces". Cílem jeho nadace je vybudovat společenské centrum pro československé krajany zde na Novém Zélandě.

Top