COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Výlety po ledovci Franz Josef

Franz Josef Glacier

logo fjgg - Nový Zéland

Franz Josef Glacier – ano, opravdu se jedná o ledovec našeho císaře pána – Františka Josefa. Ačkoliv sám na Novém Zélandu nikdy nebyl, geolog a objevovatel rakousko-uherského původu Julius von Haast pojmenoval ledovec po císaři. Říká se, že když Julius Haast poprvé uviděl bílý ledovec sestupující z hor až do údolí, připomněl mu bílý plnovous právě císaře Františka Josefa.

Od roku 2008 ledovec Franz Josef opět ustupuje a momentálně se nachází ve fázi, kdy vstup „ze země“ je pro širokou veřejnost nebezpečný. O to však více se nabízí jedinečná možnost vstupu „ze vzduchu“, která otvírá přístup na ledovec opravdu všem zájemcům.

Franz Josef Glacier Guides

Na ledovec se vydáte s profesionálním průvodcem ze společnosti Franz Josef Glacier Guides. Během zhruba hodinové přípravy Vám vyškolený personál vysvětlí, jak výlet bude vypadat, co si sebou můžete vzít a pokud je třeba, tak Vás dovybaví potřebnou výstrojí a výzbrojí (turistické boty, mačky, ledvinka, oblečení, čepice, rukavice, opalovací krém - vše v ceně výletu). Poté Vás čeká několikaminutový výlet vrtulníkem, se kterým přistanete přímo na ledovci.

PROLEŤTE SE VRTULNÍKEM DO LEDOVÉHO KRÁLOVSTVÍ 
!!! nejsou nutné předchozí zkušenosti !!!

Všechny výlety si můžete objednat na info@truetravel.cz

Ice Explorerhot pools fjgg - Nový Zéland

Ice Explorer Vás zavede do ledopádu v nadmořské výšce 600m.n.m, kde vás průvodce provede různými ledovcovými útvary - tunely, ledovými jeskyněmi, trhlinami. Stará se nejen o vaši bezpečnost, ale také vám poskytuje informace o ledovci, blízkém okolí a odpovídá na všechny dotazy. Vhodné pro pohybově aktivní klienty.

Cena: dospělí NZ$ 325, mládež (12-16) NZ$ 295

Čas strávený na ledu: 3hod, celý výlet - 4hod

denně pravidelně v průběhu dne

Cena zahrnuje: veškeré vybavení, zkušeného a kvalifikovaného průvodce, let vrtulníkem na ledovec a zpět, vstup do glacier hot pools.

Glacier Heli Hike

Glacier Heli Hike je jednoduší varianta předešlého výletu, vhodná pro děti, starší lidi a všechny, kteří své fyzické kondici nevěří :) Nejenom že v ceně tohoto výletu je zahrnut vyhlídkový let, ale tím, že se budete pohybovat v nadmořské výšce 800m.n.m, nabízí se Vám mnohem větší výhledy. Samozřejmě i při této variante se Váš průvodce bude snažit najít a zavést Vás k zajímavýmledovcovým útvarům.

Cena: dospělí NZ$ 429, mládež (8-16) NZ$ 409

Čas strávený na ledu: 2hod, celý výlet - 3hod

v létě vždy v 9:15, 11:45 a 14:15

v zimě vždy v 10:15 a 12:45

Cena zahrnuje: veškeré vybavení, zkušeného průvodce, vyhlídkový let vrtulníkem nad néve ledovce Franz Josef, přistání na ledovec a zpět, vstup do glacier hot pools dárkovou tašku (často obsahuje opalovací krém, čokoládovou tyčinku, DVD, jelení lůj, vodu apod. dárkové předměty).

Ice Climbing

Pro všechny, kteří si chtějí ledovec užít se vším všudy a zažít to pravé dobrodružství je tu Ice Climbing - ledovcové lezení. Výlet je pro zkušené lezce, ale i ty, kteří s ledem nemají žádné zkušenosti. Váš průvodce vám trpělivě vše vysvětlí, vybere vhodný terén dle vašich zkušeností a  především zajistí vaši bezpečnost a spousty nezapomenutelných zážitků.

Cena: dospělí $399

Čas strávený na ledu: 4hod, celý výlet - 5hod

nutná rezervace - min. 2 osoby, max. 4 osoby na jednoho průvodce

Cena zahrnuje: výstroj a výzbroj k lezení, zkušeného průvodce, let vrtulníkem na ledovec a zpět, vstup do glacier hot pools.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top