COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Vodní safari - scénická plavba v člunu po krytých zálivech Marlborough Sounds, Nový Zéland

Jeden z nejlepších způsobů jak si oblast zálivů Marlborough Sounds opravdu užít. Plavba v malém člunu pro dvě osoby umožní prozkoumat z pevniny nepřístupné malebné pobřeží se zbytky původního pralesa. O navigaci a vaši pohodu se postará průvodce z Waterways Boating Safaris. Vodní safari je jedna z mála aktivit, které podle nás patří k základům poznání Nového Zélandu. V Marlborough Sounds má Nový Zéland skrytý nedoceněný klenot. Přestože mnoho lidí navštíví Picton, někdo se vydá na túru po stezce Queen Charlotte Track, málokdo doopravdy poodhalí krásy nekonečných zálivů.

POPIS

Unikátní aktivita, která nemá srovnání. Instruktor - průvodce vám důkladně vysvětlí jak čluny řídit a poté se už vydáte v malé skupině člunů vstříc velkému novozélandskému dobrodružství. Kromě vás jsou dalšími návštěvníky zálivu delfíni, tučňáci nejmenší (Blue Penguins), volavky, ústřičníci, buřňáci, rybáci a mnoho dalších živočichů. Během vaší cesty máte možnost se zastavit na místech, kde chovají známé novozélandské zelené mušle (Greenlip mussel) a nohy si můžete protáhnout na jedné z pěších stezek, které jsou přístupné pouze z pobřeží.

VARIANTY AKTIVITY

Explore the sounds day tour - celodenní výlet

Orientační cena: dospělí NZ$ 150, děti (do 12 let) NZ$ 75 (aktuální cenu sdělíme na požádání)

Program celodenního výletu (orientační časy, pořadí aktivit se může změnit)

09:30 - Setkání na parkovišti Waterways v Ohingaroa Bay
10:00Obdržíte instrukce jak se člun řídí a informace o bezpečnostních pravidlech (vysvětlení přímo u člunu + názorný grafický leták). Vyplujete a budete vašim průvodcem (v samostatném člunu) navigováni přes Mahau Sound do scénické rezervace v Putanui Point s původním pabukovým pralesem. Poplujete podél pobřeží a jakmile získáte sebevědomí, zvýšíte rychlost před vjezdem do Kenepuru Sound.
Plavba bude přerušovaná krátkými foto-zastávkami, skupinka na chvíli zastaví a budou vám vysvětleny geografické a historické souvislosti, které se vážou k mnoha zálivům jimiž budete proplouvat. V Kenepuru Sound poplujete podél nespočtu různě velkých zálivů a zátok, které jsou přístupné pouze lodí. Většinou neobydlené zátoky ve vás vyvolají pocit izolace a osamělosti, kde spolu se stále se měnící scenérií najdete mnoho fotografických příležitostí.

Mušlí farma
Prohlédnete si mušlí farmu (greenlip mussels) a bude vám vysvětlen celý proces chovu mušlí - od jejich vsazení do vody až po zpracování.
Budete pokračovat podél pobřeží, v jednom ze zálivů se zastavíte na oběd a krátký odpočinek na pláži.

Jurský prales
Zastavíte u břehu kamenité pláže, vystoupíte a půjdete původním pralesem, kde spatříte 1000 let starý strom Rimu, jehož předchůdci žili před 130 milióny let. (Jedno z mála míst v Marlborough Sounds které nebylo poznamenáno těžbou dřeva).

Pěší vycházka po stezce nad zálivem
Půjdete (budete-li chtít) po 2km dlouhé stezce nad zálivem, kde budete mít možnost spatřit původní flóru a faunu spolu s panoramatickými výhledy na okolní zálivy. Průvodce vaše čluny mezitím převeze na druhou stranu stezky.
Poté poplujete zpět do Ohingaroa Bay.

16:00 - Návrat na základnu, předání CD s fotografiemi, rozloučení, odjezd (návrat se může opozdit až o hodinu).

Během plavby možná spatříte některé z obyvatelů a návštěvníků zálivů - delfíny, rejnoky, tučňáky, kormorány nebo tereje (bez záruky).

S sebou: Oblečení dle aktuálního počasí, doporučujeme kraťasy (při nastupování a vystupování budete po kolena ve vodě), větrovku, pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém, oběd (čaj nebo káva jsou poskytnuty), boty vhodné pro chůzi ve vodě (např. sandále, případně vám budou nabídnuty k zapůjčení "crocs" do vody), fotoaparát (na vlastní nebezpečí).

Sounds experience half day tour - půldenní výlet

Kratší varianta celodenního výletu, během níž je vynechán čas na vycházku deštným pralesem.

Orientační cena: dospělí NZ$ 110, děti (do 12 let) NZ$ 55

Začátek: 9:00 a 13:00 hod

Délka výletu: 3 hodiny

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K AKTIVITĚ

Pro klienty True Travel nabízíme návod k řízení člunu v českém jazyce. Všem z vás, kteří nemluvíte anglicky doporučujeme přečíst návod předem - o to se zkrátí instruktáž a budete moci dříve vyrazit na vodu.

V případě zájmu lze na základně v Ohingaroa Bay přespat, na požádání a dle aktuální obsazenosti je k dispozici také ubytování.

REZERVACE AKTIVITY

VÍCE O LOKALITĚ

Marlborough Sounds

Nekonečné zátoky, 1500km pobřeží a dech beroucí scenérie, to vše dohromady dělá Marlborough Sounds oblíbenou letní destinací mnoha Novozélanďanů. Oblast zahrnují dva velké zálivy – Queen Charlotte a Pelorus Sounds s průzračnou vodou. Zbytky původního pralesa se nachází na mnoha ostrovech a poloostrovech. Ty jsou dnes chráněné jako přírodní rezervace, povětšinou jsou přístupné pouze po vodě. Ramena zálivů jsou daleko od větrného Cookova průlivu, a proto krytá před nepřízní počasí, v kombinaci s vašimi čluny ideální pro dobrodružnou, přesto bezpečnou aktivitu.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top