COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Řeka Shotover - Skippers Canyon - Jet Boat


Objevte utajenou nádheru zlatonosné řeky Shotover River ze dna legendárního kaňonu Skippers Canyon. Samotná jízda autobusem do kaňonu nabízí nádherné scenérie. V kaňonu pak nasednete do tryskovém člunu (jetboat) a užijete si plavbu, výhledy, zlatokopeckou historii, také jednu z lokalit, kde se natáčel Pán prtstenů.

POPIS

Skippers Canyon Jet

Skippers Canyon Jet nabízí vzrušující jízdu v tryskovém (proudovém) člunu po horním toku řeky Shotover. Jízda po tomto úseku je bez nadsázky tím nejlepším, co řeka Shotover nabízí. Nádherné peřeje, úzké kaňony, cestou je vidět několik vraků těžké techniky, která měla svého času pomoci při těžbě zlata. Milovníci Pána prstenů ocení plavbu přes brod Ford of Bruinen (v prvním díke The Fellowship of the Ring - kde elfka Arwen, prchající se zraněným Frodem v náručí pomocí svých kouzel zastavila jízdu temných pronásledovatelů...).

Fotogalerii a další informace o Skippers Canyon naleznete zde.

VARIANTY AKTIVITY


Skippers Canyon Jet Boat

Jízda 4WD autobusem do Skippers, plavba jetboatem a zpět.

 • jízdy po legendární Skippers road, tam i zpět, po cestě fotografická zástávka a výklad zkušeného a oblasti znalého řidiče (auta z autopůjčoven mají zakázán vjezd na Skippers Road),
 • jízdy jetboatem po horním toku řeky Shotover v délce 30 min (místy kde se těžilo zlato a natáčel Pán prstenů, součástí je výklad zkušeného pilota),
 • plovací vesty a nepromokavé bundy.

Začátek:

 • letní sezóna: 8:30, 12:00 a 15:30 hod (25.12.2014 - zavřeno)
 • zimní sezóna: 9:00 a 13:00 hod (polovina června až polovina září)

Sraz: v centru města Queenstown - na rohu ulic Camp & Shotover Streets

Scenic Tour & Jet

Výlet, který skloubí vzrušení z jízdy na jetboatu a cesty zpátky do devatenáctého století - do doby zlaté horečky.

 • jízdy po legendární Skippers road, tam i zpět, po cestě fotografická zástávka a výklad zkušeného a oblasti znalého řidiče (auta z autopůjčoven mají zakázán vjezd na Skippers Road),
 • jízdy jetboatem po horním toku řeky Shotover v délce 30 min (místy kde se těžilo zlato a natáčel Pán prstenů, součástí je výklad zkušeného pilota),
 • plovací vesty a nepromokavou bundy,
 • návštěvy původního města Skippers Town,
 • Skippers Park - procházka po Pipeline - ukázka těžebních technik a vodního děla v akci,
 • návštěva Winky's muzea,
 • rýžování zlata (vyzkoušíte si vyrýžovat vlastní zrnko zlata),
 • lehkého občerstevní,
 • vyzvednutí z ubytování a návrat zpět.

Začátek:

 • letní sezóna: 8:00 a 13:00 hod (25.12.2014 - zavřeno)
 • zimní sezóna: 9:00 a 13:00 hod (polovina června až polovina září)

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K AKTIVITĚ

S sebou (platí pro oba výlety):

 • oblečení dle aktuálního počasí, v létě - pokrývku hlavy, brýle, repelent, opalovací krém, pití, fotoaparát a v zimě nezapomňte na teplé oblečení a rukavice

REZERVACE AKTIVITY

VÍCE O LOKALITĚ

Queenstown, Skippers Canyon a řeka Shotover

Osídlení oblasti v Queenstown a jezera Waktipu je od počátku spojeno s řekou Shotover a kaňonem Skippers, který byl dějištěm zlaté horečky od roku 1862. Ta již dávno pominula a pozůstatky Skippers Town a dalších sídlišť vzal čas, ale Skippers Canyon stále žije... A to zejména díky Jerrymu a Winky Hohneck, kteří jsou již čtvrtou generací starousedlíků, pokračovatelé původních zlatokopů. V současné době jsou jediný stálí obyvatelé kaňonu. Neexistuje nikdo jiný, kdo by mohl více vypovědět o historii této světoznámé lokality.

Sbírka jedinečné hodnoty, která zachycuje historii Skippers Canyon a řeky Shotover je dnes k vidění ve Winky's museum. Winky zde shromažďuje a udržuje mnohé relikvie, které její otec a ona našli v průběhu mnoha destiletí v řece Shotover a po celém území Skippers. Jsou úžasnou vzpomínkou na drsnou zlatokopeckou éru devatenáctého století.

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top