COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Mitai Maori Village - maorské vystoupení na Novém Zélandu

Večer v autentickém původním prostředí s domorodými Maory vč. tradiční večeře Hangi

Nový Zéland je cestovateli vyhledáván především ze dvou hlavních důvodů – kvůli nádherným přírodním scenériím a maorské kultuře. „Autentický maorský večer“ který nabízíme, je výbornou možností jak získat představu o původním způsobu života Maorů, jak bojovali, jak žili a bavili se, co jedli… Navštívíme jeden z původních maorských kmenů – rodinu, která před několika lety získala zpět své pozemky v místech, kde původně stála jejich vesnice a její členové se rozhodli podělit se s vámi o jejich historii, umění a tradice, které jsou jejich cenným kulturním dědictvím. Nejedná se o pouhé představení ale o několik pásem – aktivit, které vás postupně přenesou do jednotlivých sfér života Maorů jak žili v dobách svých předků...

Níže nabízený program si u nás můžete objednat! Díky velké oblibě tohoto vystoupení doporučujeme včasnou rezeravci na: info@truetravel.cz

Běžný průběh představení

Přivítání

Na začátku budete přivítáni členy kmene a usazeni ke svým stolům (v hale, kde se po představení oddáte hodování po maorsku). Zde budete krátce uvedeni do maorských zvyků a rituálů, zejména pak do uvítacího protokolu.

V této interaktivní části večera se bez zábran můžete zeptat na věci, které vás zajímají. Jakékoliv vaše dotazy jsou vítány a zpravidla s vtipem zodpovězeny (na otázky je také vyhrazen čas mezi večeří a noční vycházkou).

Jeden z vás – návštěvníků - bude vybrán (většinou se dobrovolně se přihlásí) jako reprezentant vás hostů (jakýsi náčelník bílých „pakeha“). Bude vás pak jako váš vůdce zastupovat celým večerem, zejména plní svou úlohu při oficiálním přivítacím ceremoniálu, tzv. Powhiri. Pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu, neostýchejte se přihlásit, kolikrát se stanete náčelníkem bílého kmene, vyjednávajícího s Maory?

Válečná kanoe - Waka

Ze břehu potoka Wai-O-Whiro spatříte efektní příjezd maorských bojovníků v ručně vyřezávané válečné kanoi. Tato kanoe byla zhotovena členy kmene a je věrnou kopií válečných kanoí, které stejným způsobem připlouvaly tímto potokem za dávných časů před příchodem evropských osadníků.

Představení maorské kultury

Toto „kulturní představení“ je něco jiného než si pod tímto pojmem běžně představíme. Koná v prostředí obklopeném původním pralesem, účinkující vás prostřednictvím zpěvu, tance, příběhů a bájí přenesou zpět do dávných dob. Seznámíte se s původními zvyky, tradicemi, každodenním životem kmene.

Dozvíte se o vlivu bílých osadníků a evropské kultury, budete seznámeni s tradičním maorským způsobem tetování a jeho symbolikou. Poznáte jakým způsobem a čím se bojovalo, jak se již děti připravovaly na boj formou her a tanců. Vedle půvabného tance Poi vám bude představen válečný tanec Haka.

Večeře – Hangi

Populární součástí představení je večeře v maorském stylu. Máte jedinečnou příležitost ochutnat tradiční maorské jídlo Hangi, které je připravováno v zemi na horkých kamenech. Tato podzemní „pec“ je známa jako „hangi pit“.

Hlavní jídlo spočívá ze šťavnatého novozélandského jehněčího a kuřecího masa, klasických (Rewai) a sladkých brambor (Kumara) a nádivky (z chleba, koření, kukuřice, mrkve a hrachu).

K výběru jsou také zapečené brambory v lahodné sýrové omáčce a čerstvě upečený česnekový chléb.

Najdete několik druhů zeleninových salátů, ovocný salát, jako dezert čokoládovou roládu a puding s krémem.

Káva, čaj a čerstvá pramenitá voda jsou zdarma k dispozici (samoobsluha).

Další nealkoholické a alkoholické nápoje se dají zakoupit u baru.

Noční lesní vycházka za světluškami

Tato maorská vesnice je jediným místem v regionu Rotorua, kde se dají spatřit „svatojánské mušky“ – svítící larvy novozélandského blanokřídlého hmyzu Arachnocampa Luminosa.

Je také domovem posvátných pramenů Fairy Spring, které každodenně vychrlí 24 miliónů litrů křišťálově průzračné vody. Podle maorské mytologie mají některé prameny speciální význam, kdy jsou viděny jako místo kde bohové vychází z vody. Kněz (Tohunga) v dávné minulosti přicházel k pramenům a ptal se bohů zde je správný čas pro zasetí úrody nebo vyhlášení války. Jestliže je ten správný čas, jak říká legenda, pak sloupec světla v barvě čisté duhy vyroste z vody pramene. Proto toto posvátné místo získalo název Rainbow Springs (rainbow - duha). Sem také v noci sestupují skřítkové (Patupaiarehe) ze strání hory Ngongotaha aby se napily z pramenů života.

Během této večerní vycházky vám bude popsána historie této oblasti, léčivé účinky rostlin a stromů, budou vám vyprávěny legendy a báje.

Cena: dospělí: NZ$ 116, děti (10–15): NZ$ 57, děti (5–9): NZ$ 22.50

Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): NZ$ 315

Denně: 18:30 – 20:30 hod

Informace o společnosti

Originální brožura v angličtině, němčině a ruštině.

Webové stránky: https://www.mitai.co.nz/

Telefon: 0064 7 3439132

Adresa: 96 Fairy Springs Rd, Rotorua, New Zealand

To nejlepší z Nového Zélandu

Top