COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Loď Spirit of Enderby

Spirit of Enderby je expediční loď, která byla postavena v roce 1984 pro oceánografický a polární výzkum a je ideální pro antarktické expedice.

Loď je určena pro 50 cestujících, v březnu 2013 byla zrekonstruována ve Finsku. Poskytuje komfortní ubytování ve dvoulůžkových kajutách, přibližně polovina z nich má vlastní sociální zařízení. Všechny kajuty mají okna nebo světlíky a dostatek úložného prostoru.

Komfortní palubní salón slouží jako bar i knihovna, na lodi je taktéž speciální místnost určená pro prezentace. Jídla připravují renomovaní novozélandští a australsští kuchaři.

Hlavním zájmem každé výpravy je dostat se na břeh co nejčastěji a strávit na něm tolik času, jak je to jen možné. To vše s důrazem na maximální bezpečnost a pohodlí. Naše expedice jsou doprovázeny jedněmi z nejzkušenějších přírodovědců a průvodci, kteří zasvětili celý život terénnímu výzkumu v oblastech, které navštívíme. Loď je vedena zkušeným ruským kapitánem a jeho posádkou s velkou zkušeností z polárních plaveb jak na jižní, tak na severní polokouli. Většina členů posádky hovoří jak rusky, tak anglicky. Vědecké přednášky na lodi se konají v jazyce anglickém. Pro výsadky na pevninu se využívá flotila gumových motorových člunů typu Zodiac, vyvinutých speciálně pro polární podmínky.

Název lodi Spirit of Enderby je poctou práci a vizi bratrů Enderby, kteří byli v čele antarktického průzkumu po téměř 40 let v první polovině 18. století. Jejich jméno je navždy zachováno na Enderby Island - pravděpodobně největším subantarktickém ostrově.

Technický popis:

Délka: 71,6m
Klasifikace: ledoborná loď ruské třídy KM
Rok výstavby: 1984
Ubytování: 50 cestujících
Posádka: 23 osob
Loděnice: Finsko
Hlavní motory: výkon 2x1560 hp (2x 1147 kW)
Registrace: Rusko
Maximální rychlost: 12 uzlů (2 motory)
Cestovní rychlost: 10 uzlů (jeden motor)

Informace o kajutách:

Kajuta Heritage Suite: Velký obývací pokoj, oddělená ložnice s manželskou postelí, samostatným lůžkem v obývacím pokoji, psací stůl, šatní skříň, zásuvky. K dispozici je vlastní koupelna se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Velká, dopředu a do stran orientovaná okna nabízí nádherný výhled.

Kajuta Mini Suite: Oddělená ložnice s manželskou postelí a samostatným lůžkem nebo sofa v obýváku, šatní skříň, zásuvky, psacím stolem a vlastní koupelnou se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Mini Suites mají okna.

Kajuta Superior Plus: Dvě spodní lůžka, šatní skříň, komody, psací stůl, vlastní koupelna se sprchou, WC a umyvadlem. Tyto kajuty mají okna.

Kajuta Superior: Palandy (horní a dolní lůžko), šatní skříň, zásuvky, psací stůl, vlastní koupelna se sprchou, WC a umyvadlem. Tyto kajuty mají okna.

Kajuta pro dvě osoby na hlavní palubě: Dvě spodní lůžka, šatní skříň, komody, stůl, umyvadlo a okénko. Nedaleké sprchy a toalety jsou společné.

Kajuta pro tři osoby na hlavní palubě - triple: Má jednu palandu (horní a dolní dolní lůžko) a jedno dolní lůžko, šatní skříň, zásuvky, psací stůl a umyvadlo. Nedaleké sprchy a toalety jsou společné.

Top